Po téměř třech letech v předběžném přístupu (za tu dobu se prodalo 2,5 milionu kopií) se Baldur’s Gate 3 konečně dočkalo svého plného spuštění na PC minulý týden, a ačkoli mnozí očekávali, že si hra povede dobře na kritických a komerčních frontách vzhledem k masivnímu očekávání a hypu, který vyvolal před vydáním, jeho skutečný výkon nějak dokázal vše překonat.

Baldur’s Gate 3 nyní dosáhl maximálního počtu současných uživatelů 712 281 hráčů na Steamu, protože po svém uvedení na trh stále přitahuje stále větší počet hráčů. V den uvedení hra dosáhla vrcholu přes 412 000 hráčů, než následující den překonala hranici půl milionu.

Zajímavé je, že to také řadí hru do top 10 v počtu souběžných uživatelů na Steamu. Aktuálně se umístil na 9. místě, překonal Apex Legends a je za  Hogwarts Legacy na osmém místě (který má historicky nejvyšší počet více než 879 000 hráčů).

Přečti si  Video k Star Wars Outlaws se zaměřuje na parťáka Kay, během páchání zločinu

Krátce po svém vydání se Baldur’s Gate 3 také stal Steam Deck Verified, zatímco Larian Studios také vydalo svou první opravu, která opravuje řadu známých problémů.

Baldur’s Gate 3 je k dispozici na PC a pro PS5 vychází 6. září (u verze pro Xbox se zdá, že vyjde dříve než příští rok).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno