Právě v okamžiku, kdy si myslíte, že situace nemůže být s hrou Fallout 76 pro Bethesdu horší, tak přijde informace o úniku citlivých osobních dat jiným zákazníkům hry Fallout 76.

K porušení ochrany dat došlo včera v noci, když se někteří zákazníci podávající své stížnosti (tickety) na podporu Bethesdy, začaly následně dostávat stížnosti (tickety) od jiných zákazníků, kteří v nich uváděli uživatelská jména, skutečná jména, adresy a další kontaktní informace.

Screenshot, který se objevil na Twitteru ukazuje, že někteří zákazníci dostali nějakým způsobem přístup k údajům, které jsou obvykle zabezpečena a dostupná pouze zákaznické podpoře společnosti Bethesda, která je v současné době zavalena stížnostmi ohledně vadných batohů k sběratelské edici Fallout 76, které nyní Bethesda nahradí.

Většina stížností se týkala Fallout 76, ale zákazníci, kteří psali ohledně jiných stížností museli svá data rovněž uvést. Navíc na Redditu někdo s přístupem k systému uvedl, že lidé mohou vidět poslední čtyři čísla kreditní karty jiného zákazníka. 

Bethesda zatím neřekla, co za tímto problémem stojí, ale celý incident uznala a zákazníkům se omluvila a dodala, že jednala jak nejrychleji mohla, aby toto porušení ochrany osobních údajů napravila.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Zjistili jsme chybu na naší webové stránce pro podporu zákazníkům, která umožnila některým z nich zobrazit si tickety na podporu omezeného počtu dalších zákazníků, během krátkého časového okna. Po zjištění této chyby jsme okamžitě shodili web a opravili tuto chybu.” uvedla Bethesda ve svém prohlášení zveřejněném na Twitteru a dodává: “Během incidentu se zdá, že uživatelská jména, skutečná jména, kontaktní informace a doklady o nákupu, které poskytl omezený počet zákazníků, mohly být zobrazeny jinými zákazníky, kteří měli přístup na webovou stránku podpory zákazníků, po omezenou dobu. Ovšem nebyla zveřejněna žádná úplná čísla kreditních karet nebo hesla k účtům. Plánujeme informovat všechny zákazníky, kteří mohou být touto situací ovlivněni.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Bethesda bere soukromí svých zákazníků velmi vážně, a upřímně se omlouváme za tuto situaci.”

Společnost nadále celou situaci vyšetřuje a hodlá hráče a zákazníky nadále o celém stavu informovat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno