Doom Eternal je nejnovější střílečka z pohledu první osoby, vyvinutá studiem id Software a publikovaná Bethesda Softworks a světe div se, vydavatel usnadnil práci pirátům tím, že hru vydal “cracknutou”.

Během několika hodin od vydání hry obíhala internet kopie hry bez ochranného softwaru společnosti Denuvo.

Doom Eternal je sice vydán spolu se správou digitálních práv Denuvo neboli DRM, technologií proti krádeži, která má zabránit pirátství a nelicencovanému používání softwaru, ale PC verze hry stažené pomocí Bethesda Launcheru však vyšla s řešením, které bylo velmi snadné najít pro kohokoliv, kdo se podívá do instalační složky hry.

V primární instalačním adresáři má spouštěcí soubor s DRM ochranou DOOMEternalx64vk.exe velikost 369 MB. Pozorní hráči si však rychle všimli druhé složky v adresáři nazvané „original“, která obsahovala druhý spustitelný soubor, také nazývaný DOOMEternalx64vk.exe s velikostí pouhých 67 MB. Netrvalo dlouho, než hráči zjistili, že tento druhý exe soubor je původním spustitelným souborem hry bez DRM ochrany.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Ovšem i po spuštění hra vyžaduje od hráčů přihlášení se k účtu Bethesdy, což mnozí obešli falešnou emailovou adresou a zabráněním přístupu na internet pomocí firewall brány. Od té doby dle informací již hackeři vydali opravu, takže hráči již nepotřebují ani účet Bethesdy a mohou hrát zcela offline.

I přes to, že na internetu koluje verze bez DRM, je DOOM Eternal natolik skvělou hrou, že si zaslouží, aby za ni hráči zaplatili plnou cenu, protože takovýchto her se již mnoho nedělá.

DOOM Eternal je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno