Minulý pátek, během zahajovacího ceremoniálu BlizzConu 2018 oznámila společnost Blizzard novou mobilní verzi klasické hack ‘n’ slash značky Diablo s podtitulem Immortal.

Reakce fanoušků však byla k překvapení vývojářů velmi špatná a okamžitě začali zuřivě vývojáře kritizovat a to nejen online, ale dokonce přímo konfrontovali vývojáře hry na BlizzConu. Dokonce i bývalý producent hry Diablo zpochybnil způsob, jakým Blizzard hru odhalil.

Avšak dle serveru Kotaku zamýšlel Blizzard během zahajovacího ceremoniálu odhalit něco mnohem víc. Až do “posledního okamžiku” měl plán sledovat odhalení Diabla Immortal s oznámením, že Diablo 4 se vyvíjí, ale studio zatím není připraveno hru odhalit. Jinými slovy Blizzard chtěl udělat něco podobného jako například Bethesda na E3 s oznámením vývoje The Elder Scrolls 6, či Starfield.

Přečti si  Remnant: From the Ashes předvádí v novém traileru hratelnost na PS5

Oznámení mělo také urovnat dojmy o tom, že se značka Diablo stane mobilní záležitostí. Blizzard také informoval, že Diablo 4 je ve vývoji přibližně čtyři roky a vývoj hry není vůbec jednoduchý, jelikož se čtvrtým dílem má přijít řada změn. Tým Diabla 4 nebyl navíc přesvědčen o tom, že by mohl hru ukázat, protože by se titul mohl do vydání výrazně změnit.

I tak, bychom neměli mít o Diablo 4 strach, jelikož Blizzard je pověstný svou precizností a perfekcionalismem, který společnosti nedovolí vydat hru ve stavu, se kterým by vývojářský tým nebyl zcela spokojen. Na druhou stranu jsou negativní reakce fanoušků na Diablo Immortal zcela pochopitelné a to i vzhledem k nedávno uvolněnému Diablu pro Switch, které má cenovku zcela nové hry a to i přes fakt, že se víceméně jedná o port hry.

Přečti si  Virtuální prostředí a aplikace E3 2021 podrobně

Diablo III je nyní k dispozici na počítačích PC, Xbox One, PS4 a Nintendo Switch. Diablo Immortal se “blíží brzy” do zařízení iOS a Android.

 

7 KOMENTÁŘE

  1. Od chvile kdy vysel Path of Exile je Diablo definitivne mrtve. Poecku nesaha ani po kotniky. Nezachrani ho ani mobilni verze ani D4 na ktere stejne budeme cekat dalsich 5 let. Na D3 se cekalo skoro 10 let a vysledek mluvi sam za sebe….

  2. Blizzard na tuhle zpravu reagoval a rekl, ze nic nestahli zpet, vse slo podle planu a ze urcite zadne oznameni Diablo 4 nemeli v planu.

    Vcera to bylo tusim na pcgameru nebo nekde, jde to vygooglovat.

    Tak uvidime, co a jak.

  3. Když se podívám na to, jak zprznili Diablo 3, pak na to, jak každým patchem przní Overwatch, tak se Diabla 4 začínám opravdu spíše bát. Blizzard už dávno není jedničkou mezi herními tvůrci. Alespoň u mne ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno