Není pochyb o to že PUBG společně s Fortnite mají nemalý dopad na herní průmysl, kdy se režim battle royale stal jedním z nejpopulárnějších režimů vůbec.

Vzhledem k neuvěřitelnému úspěchu výše zmíněných her není proto divu, že i další společnosti se chtějí svézt na vlně popularity tohoto režimu a ukousnout si ze zisků, který přináší a to včetně velkých titulů jakým je například Battlefield.

EA se již dříve nechala slyšet, že by v budoucnu mohla přinést free-2-play titul postavený čistě na tomto režimu. COO a CFO Blake Jorgensen z EA byl požádán, aby odpověděl na otázku, zda nadcházející Battlefield V bude mít samostatné free-to-play vydání battle royale režimu? Podle Jorgensena je s tímto režimem v Battlefieldu V zacházeno stejně jako s jakýmkoliv jiným režimem, což znamená, že fanoušci nebudou mít k tomu režimu přístup, dokud nebudou vlastnit i zbytek hry. Nicméně, Jorgensen naznačil, že EA již může dělat samostatnou battle royal hru.

Máme zájem experimentovat se samostatnou free-2-play hrou, která by mohla být jak FPS žánru, tak ale i v jiném, ale nemyslím si, že právě teď se takto díváme na Battlefield .

Přečti si  Bethesda Game Studios pracuje na nové neohlášené hře

Pokud bude battle royale mód pro Battlefield V zdarma, potom by to mohl to být velmi chytrý krok od EA, jak zabojovat o pozornost hráčů i ostatním battle royale titulům. Koneckonců, tento režim potřebuje opravdu velké množství hráčů, aby mohl být úspěšný a Battlefield je nejvhodnější hrou. Již nyní má hra režimy s 60 hráči, navíc EA disponuje velkým množstvím kvalitních serverů, které poskytují skvělý herní zážitek. A pokud si tento režim představíte ve spojení s Frostbite enginem, pak v konkurenci battle royale her, nebude mít Battlefield V problém se prosadit.

Prozatím se tak zdá, že battle royale mód v Battlefieldu V nebude k dispozici jako zcela samostatná free-2-play hra podobně jako tomu bylo u Fortnite. Nicméně je možné, že EA a DICE mohou toto rozhodnutí ještě změnit, zejména proto že mód nebude ve hře k dispozici při vydání, což vydavateli a vývojářům z DICE dává dostatečný prostor ke změně názoru.

Battlefield V vychází na PC, PS4 a Xbox One 19. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno