Call of Duty: Modern Warfare se včera představilo oficiálním trailerem, přičemž chvíli na to se na internetu objevili další zajímavé informace.

Těmi jsou, že by nejnovější připravovaný díl Call of Duty měl podporovat crossplay mezi PC a konzolemi a také že by hra neměla obsahovat season pass. O tyto informace se s fanoušky podělil kreativní ředitel studia Infinity Ward Patrick Kelly.

Obě tyto změny jsou pro sérii velmi zásadní, podobně jako vynechání kampaně v případě Black Ops 4. V uplynulých letech se začali vydavatelé pomalu vyhýbat modelu season passu ve snaze nerozdělovat hráčskou komunitu. Tato myšlenka je skvělá, pokud by však neměla jeden velmi podstatný háček a to ten, že příjmy ze season passu, či samotných DLC musí být nahrazeny příjmy z microtransakcí, kterých do hry značně přibude. Další problém, který sebou tento model přináší je nedostatek následného obsahu, který je dodáván “zadarmo” viz Battlefield V, Anthem, a další game as service hry.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

Co se týče crossplay funkce, to je něco, na co se fanoušci ptají již nějakou dobu. Je pozitivní, že fanoušci si konečně budou moci vyzkoušet jaké to je. Osobně si myslím, že konzolisté budou jen lacinou potravou pro PC hráče, kteří jsou na klávesnici s myší o několik tříd rychlejší a přesnější. Snad hr alespoň nabídne možnost volby zapnutí a vypnutí crossplay.

Call of Duty: Modern Warfare vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno