Call of Duty: Modern Warfare je uprostřed své multoiplayerového beta testu na konzolích PlayStation 4, což dává řadě fanoušků možnost vyzkoušet si tuto očekávanou hru společnosti Activision.

Bohužel pro majitele PS4 v Rusku je však Call of Duty: Modern Warfare multiplayer beta nedostupná a zdá se, že jsou zrušeny i předobjednávky plné hry prostřednictvím PlayStation Store. Activision potvrdil, že multiplayertová beta Call of Duty: Modern Warfare nebude k dispozici na PS4 v Rusku, ale společnost neinformovala co je důvodem zrušení v této zemi. Potvrdila však, že beta verze pro PC a Xbox One bude v této zemi k dispozici přesně podle plánu.

V době psaní této novinky nebyl uveden žádný důvod, proč je beta verze PS4 v Rusku nedostupná. Spekuluje se však, že odstranění má něco společného s ruskou vládou. Call of Duty: Modern Warfare se zabývá fiktivními konflikty, které odrážejí konflikty v reálném světě, a je potenciálně kritické vůči Rusku. Některé zprávy naznačují, že ruská vláda je naštvaná, jak hra zobrazuje dobrovolnou skupinu White Helmets (která působí především v Sýrii a Turecku) v příznivém světle.

Přečti si  Pre-load Mass Effect: Legendary Edition je nyní k dispozici na Xbox, připravte si 84 GB volného místa

Nebylo poprvé, kdy se značka Call of Duty ocitla v rozporu s Ruskem. Pokud si vzpomenete, tak konzolové verze Call of Duty: Modern Warfare 2 byly v Rusku zakázány a PC verze hry byla pro tuto zemi upravena. Ruská vláda se zabývala neslavnou misí No Russian , která nechala hráče hromadně střílet na letišti na neozbrojené ruské civilisty. Pokud však Rusko plánuje omezit prodej Call of Duty: Modern Warfare v regionu, pak je trochu divné, že se příští víkend bude stále konat multiplayerová beta pro PC a Xbox One. Dokud Activision nezveřejní oficiální prohlášení, mohou fanoušci spekulovat pouze o stavu Call of Duty: Modern Warfare v Rusku.

Call of Duty: Modern Warfare vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. října

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno