Když byla  spuštěna multiplayerová beta Call of Duty: Modern Warfare, tak  fanoušci v Rusku zaznamenali, že na PS4 si ji nemohli zahrát.

Netrvalo dlouho, než si fanoušci uvědomili, že Call of Duty: Modern Warfare bylo zcela odstraněno z ruského obchodu PlayStation Store. Mnozí předpokládali, že to znamená, že Call of Duty: Modern Warfare bylo v Rusku zcela zakázáno, a přestože tomu tak není, nebude v tamním PlayStation Store vůbec prodáváno.

Oficiální  Twitter účet Call of Duty Russia potvrdil, že společnost Sony potvrdila, že nebude prodávat Call of Duty: Modern Warfare v ruském obchodě PlayStation Store a uvedl: „Těšíme se na vydání hry v digitální podobě pro PC a Xbox 25. října.“ Není jasné, zda fyzické kopie Call of Duty: Modern Warfare na PS4 budou v Rusku prodávány, nebo ne, ale to zjistí fanoušci až s dnem vydání. 

O ruské vládě bylo v minulosti známo, že zakazuje hry Call of Duty. Například Rusko zakázalo Call of Duty: Modern Warfare 2 kvůli misi No Russian. Očekává se, že nové Call of Duty: Modern Warfare bude mít také kontroverzní obsah , a to se mohlo odrazit v rozhodnutí společnosti Sony ponechat hru mimo ruský obchod PlayStation Store. Obecná shoda spočívá v tom, že hra vyobrazuje dobrovolnickou skupinu White Helmets, která působí především v Sýrii a Turecku, v příznivém světle. Ruská vláda je přitom proti White Helmets a tak je logické, že se Sony může obávat rozrušení ze strany Ruska. Ovšem toto je pouhá spekulace a ze strany Sony nebyl uveden žádný oficiální důvod.

Přečti si  Nový patch pro Call of Duty: Warzone má vyřešit Exploit umožňující vydat se hráčům za hranice mapy

Call of Duty: Modern Warfare vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. října.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno