Competitivní komunita v Call of Duty: Black Ops Cold War je infiltrována cheatery a několik hráčů zachytilo jejich počínání přímo v akci.

Podvodníci se znovu objevili ve hře Call of Duty: Black Ops Cold War. A tentokrát neobtěžují svým počínáním jen fanoušky multiplayeru, ale tentokrát byli zpozorováni v competitivní komunitě, s čímž samozřejmě nejsou spokojeni ani profesionálové.

Podvádění je i nadále problémem franšízy Call of Duty od přidání crossplay. Většina podvodů se totiž soustředí zejména kolem PC komunity, ale jak podvodníci posouvají svůj obchod na další úroveň, ohrožuje již i jádro competitivní herní komunity.

V klipu zachyceném @Serveris_ na Twitteru hráč zachytil podvodníka uprostřed turnaje Call of Duty o 2000 $. V celém záznamu mohou hráči jasně vidět známky pre-aimingu. Streamer tvrdí, že hacker zaznamenal 71 killů na rozdíl od průměrných 19ti zabití jeho spoluhráč. To, že někdo podváděl v soutěži s peněžní odměnou, automaticky způsobilo nevoli v celé herní komunitě.

Pro aktuální soutěžní sezónu Call of Duty hráči soutěží hlavně na platformě PC. Mnoho fanoušků hry Call of Duty: Black Ops Cold War považovalo podvádění za nevyhnutelné, protože ve hře Call of Duty: Black Ops Cold War chybí formální anti-cheat @Serveris_ není jediným hráčem, který to nahlásil, protože @ devzelv2 byl také svědkem podvádění hráče na soutěžní akci.

Ve druhém klipu dotyčný hráč předem míří do neobvyklého úhlu a poté pokračuje střelbou na hráče přes zeď. Call of Duty Pro Clayster se k tomuto příspěvku vyjádřil a poukázal na to, že ani jako 3násobný mistr světa nikdy nebyl schopen takto předvídat. Komentář Claystera posiluje tvrzení o podvodnících v competitivní hře.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Nyní je na Activisionu, jak bude celou tuto situaci řešit, ale jak asi správně předpokládáte, tak zřejmě nijak, protože Call of Duty: Warzone a Call of Duty: Modern Warfare bojují proti podvodníkům zhruba rok a stále je hra plná cheaterů.

Call of Duty: Black Ops Cold War je k dispozici pro PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X / S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno