Po údajných bezpečnostních problémech byl na pevninské Číně pozastaven provoz PlayStation Store.

Není to ani tak dávno, co jsme vám přinesli novinku o tom, že čínská vláda zatrhla distribuci oblíbeného Animal Crossing od společnosti Nintendo. O tom, že hráči v Číně opravdu nemají na růžích ustláno svědčí i další zpráva, která k nám z dálného východu doletěla.

Nyní se celá situace točí okolo Sony, další japonské společnosti podnikající v Číně. PlayStation Store je nyní v režimu offline a všichni čekají na jakékoliv oficiální vyjádření alespoň jedné ze zainteresovaných stran. Mezi všemi spekulacemi se nejčastěji skloňují obavy o bezpečnost nákupů. Nejdůvěryhodnější report přinesl analytik Daniel Ahmad, který se o celé situaci rozepsal v příspěvku na Twitteru.

Ani Ahmad ale neví, jak dlouho celá situace potrvá. S postojem, který nyní vláda uplatňuje na stále více a více odvětví zábavního průmyslu, by se mohli tamní hráči začít obávat, zda jim nebudou zablokovány i očekávané tituly jako The Last Of Us: Part II nebo Cyberpunk 2077, u kterých si lze velmi dobře představit, že by tamním politikům nemusely být po chuti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno