Na závěr nedělní tiskové konference Microsoftu byla odhalena premiéra dlouho očekávané hry od vývojářů z CD Projekt Red – Cyberpunk 2077.

Trailer byl pojat jako hackerský útok, ve kterém nám vývojáři poskytli zdarma kódy k Zaklínači 3 a také poslali tajnou zprávu, ve které nás informují o tom, že původní termín vydání je plánován na rok 2019, ale pravda je taková, že hra nebude vydána dříve, než bude kompletně hotová. “Chceme vytvořit největší dospělou hru a chceme, aby byla nejvíce kick ass futuristickým RPG všech dob”.

CD Projekt Red dále informuje, že nadále skládá tým, který na hře bude pracovat a  pomůže tak k brzkému vydání. Mezi další zajímavosti zprávy patří také informace, že Studio pracuje již na další hře v otevřeném světě, kterou oznámí 5. února 2019.

Co se samotné hratelnosti Cyberpunku 2077 týče, tak CD Projekt Red prezentoval na E3 vybraným novinářům gameplay záběry za zavřenými dveřmi. Od novinářů, kteří měli to štěstí se za zavřené dveře dostat, se dozvídáme, že se bude jednat o RPG s prvky FPS, která nabídne hráčům desítky hodin hlavního příběhu odehrávajícího se v otevřeném světě, který bude mít dynamicky se měnící denní a noční dobu i počasí. Hru budeme hrát buď za muže, nebo ženu, podle toho co si na samotném začátku vybereme. Tomu odpovídá také unisex jméno: “V”.

Postavu i zbraně si budeme moci v průběhu hraní dále upgradovat. Hra bude z pohledu první osoby a jen při jízdě ve vozidle se pohled přepne do pohledu třetí osoby, aby měl hráč lepší představu o tom, kam a jak jede. Bojové přestřelky mají dle jeho slov vypadat naprosto fantasticky a při boji budeme moci využívat speciálních pohybů, střílet náboje za úkryty, využívat bullet time, či dvojitý skok včetně běhu po zdech. Hra má být skutečně dospělým titulem a nebude se bát nahoty, extrémního násilí a vtipů různého druhu, včetně vtipů o masturbaci. Cyberpunk 2077 má nabídnout zcela nový systém rozhovorů a cutscén, které by hráče neměli ručit od hraní. Každá scéna by se měla odehrávat v reálném čase, což znamená, že bychom se během nich měli moci pohybovat. Pokud se budete chtít rozhodnout postavu během konverzace zastřelit, jednoduše vytáhnete zbraň a zastřelíte ji. 

O čem hra je: V roce 2077 je Amerika rozervaná na kusy. Megacorps řídí život ve všech jeho aspektech od nejvyšších pater nebe dotýkajících se podnikatelů až po dno nelegálního života a obchodu na ulicích. Svět mezitím je místem, kde se dekadence, sex a popkultura mísí s násilnou kriminalitou, extrémní chudobou a nedosažitelným slibem amerického snu. Ve světě, kde nemáte žádnou budoucnost, je důležité, abyste si uvědomili, kdo jste. Chcete-li přežít a ochránit svou nezávislost, změníte své tělo pokročilým kybernetickým softwarem a získáte zaměstnání, pro, na které by si ostatní nikdy netroufli. Rozhodnete se žít svobodně mimo všechny systémy a jediná pravidla, která dodržujete, jsou vaše vlastní. Vytvořte hrdinu, který dokáže přežít v nejnebezpečnějším mega-městě Ameriky, které nabídne šest velkých čtvrtí.

Přečti si  Metro Exodus přichází na Xbox Series X / S a PS5 18. června

I přes to, že se jedná o RPG je hra akční a má hráčům nabídnout desítky aktivit, jako jsou vedlejší questy a Street Stories. Hra je vhodná jak pro hardcore hráče, tak pro hráče, kteří se rádi zaměřují na okamžitou akci.

Hra údajně neobsahuje žádné načítací obrazovky, kromě té úvodní, což je dle jeho slov velmi působivé, vzhledem k velikosti živoucího města, v němž se děj odehrává.

Podle toho  co uvádí tajná zpráva výše, se dá očekávat, že se hry nedočkáme dříve než v roce 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno