Cyberpunk 2077 dokázal tak moc zaujmout hráče po celém světě, že CD Projekt RED vydělal všechny své peníze zpět během prvního dne.

Cyberpunk 2077 se rozhodně stane jednou z největších her roku, pokud jde o prodej. Poslední plnohodnotné RPG Zaklínač 3 pohltilo svět před pěti lety a dodnes je tato hra označována za jednu z nejlepších, jaké byly kdy vytvořeny, takže není divu, že i na další hru se upíraly zraky hráčů. Ve skutečnosti tak moc, že hra v den vydání přinesla vývojářům zisk. 

CD Projekt Red vydal zprávu, která uvádí, že studio již zaznamenalo návratnost svých investic. Zpráva uvádí, že licenční poplatky přijaté společností v souvislosti s prodejem předobjednávek ve všech distribučních kanálech překročily jak celkové náklady na vývoj související s hrou, tak i náklady na marketing a propagaci, které již vznikly nebo se do konce roku očekávají. 

Kolem této hry je tak masivní hype, že mě téměř nepřekvapuje, že vývojáři dokázali získat zpět všechny investované peníze v den vydání. Vývojáři samotní navíc obdrželi od vedení společnosti email, ve kterém byli informováni, že své finanční bonusy obdrží bez ohledu na to, jak si hra vede v recenzích.

Přečti si  Češi versus mistři světa. Prestižní League of Legends turnaj MSI 2021 právě odstartoval!

Podle nové zprávy z Bloombergu převzalo vedení CD Projektu odpovědnost za buggy a dřívějčí vydání Cyberpunku 2077 a řekli zaměstnancům, že dostanou své plné bonusy bez ohledu na to, jak si hra bude vést v recenzích. Dříve bylo vývojářům řečeno, že dostanou další odměnu na základě agregovaného kritického výkonu hry představovaného Metacriticem. 

Adam Badowski, vedoucí studia a kreativní ředitel, napsal v e-mailu zaměstnancům, toto:

„Původně jsme měli bonusový systém zaměřený na hodnocení hry a datum vydání, ale po zvážení věříme, že toto opatření je za daných okolností prostě nespravedlivé. Podcenili jsme délku a složitost, aby se to stalo realitou, a přesto jste udělali vše pro to, abyste dodali ambiciózní, speciální hru. “

S tím nelze než souhlasit, hra totiž běží skvěle na PC, ale konzolové verze, zejména na tzv. base verzích PS4 a Xbox One je hra téměř nehratelná. Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že až se na trhu objeví dostatek next-gen konzolí, tak hráči na ně budou moci bezplatně přejít.

Přečti si  Housemarque opravili problém s mazáním postupu v Returnalu

Cyberpunk 2077 je nyní k dispozici na PC, PS4,Xbox One, Upúúdate pro next-gen hra obdrží začátkem roku 2021.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno