Cyberpunk 2077 byl poprvé oznámen v roce 2012 a po dlouhých šesti letech je tato hra vyobrazována jako největší projekt, který má překonat i Zaklínače 3. Co vlastně všechno o této hře víme.

V loňském roce před E3 se po dlouhých pěti letech ozval oficiální Twitter se až nebývale dlouhou zprávou: “beep”, což odstartovalo neuvěřitelný humbuk. Následně na E3 2018 CD Projet Red odhalil během konference Microsoftu nový fantastický trailer a vybraní novináři měli možnost vidět 40 minutové demo za zavřenými dveřmi. To jsme měli následně možnost vidět i na Gamescomu 2018 a po té i vy.

Kdy bude Cyberpunk 2077 vydán? Jaký bude příběh? Bude to skutečně vypadat dobře? Shromáždili jsme pro vás zatím všechny dostupné informace. 

Datum vydání

Samotní vývojáři zatím neoznámili žádný termín vydání, ale víme že by hra měla plánovaný termín vydání mezi lety 2017 – 2021 spolu s dalším neohlášeným RPG. Dle našeho skromného odhadu hra vyjde v roce 2020, přičemž  odstraněný tweet od tureckého vydavatele zmínil datum vydání 2019. Víme také, že hra je vytvářena pro aktuální generaci konzolí a PC. Spekulacím o vydání v tomto roce nahrává také finanční zpráva studia i to, že na začátku tohoto roku odešel scénárista CPR do Blizzardu. Není to jisté, ale to může znamenat, že příběh a dialogy jsou v tomto okamžiku plně hotové. 

Nejnovější zprávy ohledně Cyberpunku 2077

Nedávné tweety z účtu Cyberpunku naznačují pokročilou fázi vývoje:

 • Cyberpunk 2077 nenevyjde exkliuzivně na Epic Games Store (vzhledem k tomu, že existuje GOG, nemělo by to nikoho překvapit).
 • Multiplayer nebude obsahovat battle royale
 • V Cyberpunku 2077 se můžete připojit ke gangům
 • Jackie, jeden z vašich pomocníků , je mužská postava, bez ohledu na to, za jaké pohlaví budete hrát, ale existují i ženské společnice.
 • Ve hře nebudu žádné mikrotransakce.

Cyberpunk 2077 demo hry

Zde se můžete podívat na demo, které bylo prezentováno na E3 a gamescomu 2018 a které bylo následně vydáno i pro veřejnost.

Je Cyberpunk 2077 FPS?

Jedná se o jednu z prvních velkých FPS RPG her. Hra zahrnuje spoustu akce a střelby, ovšem vývoj a následné upravovaní vlastností a vybavení hlavní postavy V je základním stavebním kamenem této hry. Všechny schopnosti postavy se budou odrážet od jednotlivých implantátů, které si budete moci nechat ve hře měnit. Podobně na tom má být i arzenál, který bude podobně jako hlavní postava modifikovatelný. Hráči tak budou moci získat výhodu sledování nepřátel.

Přečti si  Do Rocket League míří NASCAR 2021 Fan Pack DLC

Bude ve hře možnost vytvářet romantické vztahy?

Ano také. Podobně jako v Zaklínači 3 i zde budou hráči moci sledovat vývoj romantických vztahů, kterých by tu mělo být mnohem více, než ve zmiňovaném Zaklínači. Quest designer Patric Mills uvedl: “S Geraltem jste měli postavu, jejíž sexualita byla velmi dobře definována romány, krátkými příběhy a předchozími díly. Ale v této chvíli je na vás, abyste se rozhodli, máme NPC, které jsou homosexuální, máme má NPC, které jsou bi, máme NPC, které jsou heterosexuální, protože chceme, aby se hráči cítili skutečně a že mají také preference.

Je Cyberpunk 2077 stejně dospělá hra jako Witcher 3?

rozhodně není hrou pro děti a na 100% využívá svého ratingového hodnocení. Hra se rozhodně nestydí ukazovat brutalitu a nahotu postav, drogy a údajně dokonce i masturbaci.

Jak bude fungovat dialog?

Dialogy by ve hře měli probíhat v reálném čase, takže by mělo odpadnout nutné postávání a klábosení s jednotlivými NPC. Můžete se i nadále pohybovat a rozhlížet, ale když zaostříte fotoaparát zpět na postavu, na kterou hovoříte, zobrazí se na obrazovce možnosti dialogu. Obvykle byly k dispozici tři nebo čtyři možnosti, což naznačuje, že tento systém nebude stejně robustní jako u jiných RPG.

Jaké schopnosti budeme moci odemknout?

Cyberware označuje rozšíření, které mají všechny druhy použití. Během demo jsme navštívili Ripperdoc, který by mohl upgradovat a nahradit náš počítačový software. Rozhodli jsme se pro optický implantát Kiroshi, který nám umožní přiblížit objekty a také analyzovat životní prostředí, vidět úrovně nepřátel a získávat podrobné informace o nich. Také jsme získali Subdermal Grip, který zvyšuje účinnost při střelbě. Ovšem hrozí také možnost onemocnění duševními chorobami, jako je cyberpsychóza. 

Jak to bude s řízením aut?

Ano i tato možnost ve hře bude. Cyberpunk 2077 se odehrává v Night City, což je fiktivní metropole v severní Kalifornii. Město je podle všeho obrovské a mí obsahovat šest okresů, mezi nimiž nemají být žádné načítací obrazovky. po městě se budou moci hráči pohybovat vozidly a to z pohledu první i třetí osoby.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Jak moc je prostředí interaktivní?

Prostředí je interaktivní jak v boji, tak i mimo něj. V tomto otevřeném světě se budou hráčů dotýkat reklamy na produkty, které budou moci v HUDu nakupovat, jako například sodu, která vám pomůže doplnit zdraví. V boji se zase nachází zničitelné prvky i jednotlivé části interiérů a budov.

Jak vypadá Night City?

Obří rozloze města přispívá také jeho vertikalita, kde se řada věcí odehrává v jednotlivých patrech do nichž jsou rozděleny také různé společenské vrstvy od naprosté spodiny až po elitní smetánku. Ulice města jsou plné lidí, kteří si žijí vlastním životem. Svět se jeví jako naprosto nabitý nejrůznějšími frakcemi a kulturami.

Bude hra obsahovat multiplayer?

Jeví se to jako velmi pravděpodobné i s ohledem na informaci, že Cyberpunk 2077 nebude obsahovat battle royale. Ovšem dle informací by hra neměla multiplayer obsahovat při svém vydání, ale mohl by být do hry přidán o něco později. V roce 2017 generální ředitel CD Projekt Adam Kiciński uvedl, že multiplayerové funkce by zajistily “dlouhodobý úspěch” Cyberpunku, což způsobilo určité obavy vzhledem k dění kolem mikrotransakcí. 

Další informace

 • Ve hře budou výškové budovy, které budou moci hráči prozkoumávat a v nichž se budou nacházet vedlejší mise
 • Ve hře bude foto režim
 • Hra nebude obsahovat loot boxy
 • Skladatel hudby k Zaklínači 3 Marcin Przybyłowicz pracuje na soundtracku Cyberpunku 2077
 • V roce 2013 se objevila myšlenka, že postavy budou hovořit různými jazyky a V bude muset použít překladatelského implantátu
 • “Braindance”, forma futuristického, drogy podobné VR, bude hrát velkou roli.
 • Na Cyberpunku 2077 pracuje více lidí než kdy pracovalo na Zaklínači 3

Cyberpunk 2077 je nyní ve vývoji na PC, PS4 a Xbox One s blíže neurčeným termínem vydání.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno