Přesně za měsíc vychází nový díl God of War od Sony a Studia Santa Monica, ve kterém se hlavní hrdina Kratos přesouvá do severních zemí aby zde vychoval ze svého rozjíveného synka Atreuse může.

A také již před několika lety režisér hry Cory Barlog potvrdil, že nadcházející díl této série nebude rozhodně posledním. A jak se zdá, tak studio Santa Monica je již ve fázi plánování dalšího pokračování letošního dílu, které se bude opět odehrávat v norské mytologii.

Jak nedávno uvedl Aaron Kaufman ze studia Santa Monica pro YouTube kanál Jagat Review, tak studio připravuje plány na využití letošního dílu, jakožto základny pro další pokračování, kdy Kratos bude mít po svém boku opět syna Atreuse, který by mohl v dalším pokračování mít mnohem významnější roli a třeba jednou až se stane mužem i převzít roli hlavního protagonisty. Nikde není totiž psáno, že je Kratos nesmrtelný.

Přečti si  Armor v Ratchet & Clank: Rift Apart nebude naštěstí jen kosmetický

O prvního představení v roce 2016 bylo zřejmé, že hra God of War prošla velkým rebootem, či minimálně odklonem od všech předchozích dílů. Hra změnila prostředí a ze sluncem vyhřátého Řecka se série přesunula do mrazivých severských zemí a dříve samotářský Kratos, který holdoval sexu s ženami a liboval si v brutální likvidaci řeckého božstva se nyní ujal role starostlivého otce, který se sám učí trpělivosti. Změnilo se také vybavení a dokonce i samotná kamera. Nový díl má tak být mnohem více výpravný se zachováním přemíry brutální akce, kterou nová kamera jen podtrhuje. Jak sám Barlog uvádí, hra se do jisté míry inspirovala sérií Dark Souls, ale studio nemělo v úmyslu tuto rpg sérii napodobovat, spíše se snažili zachytit něco, co ji tvoří tak výjimečnou. Může se tedy zdát, že boj v Dark Souls mohl být jedním z důvodů, které vedly tým k odklonu od předchozích dílů série.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

A minimálně z pohledu redaktorů z Digital Foundry se to tvůrcům povedlo a velmi chválili grafické zpracování, které si majitelé konzolí PlayStation 4 Pro 100% vychutnají.

Ani bychom se nedivili, kdyby řada hráčů, ještě před vydáním God of War provedla upgrade právě na PS4 Pro.

God of War vychází 20. dubna exkluzivně na PlayStation 4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno