Ve hře „Kudy? Tudy!“ se s kamarády vydáte na dvoudenní výlet do úžasného velkoměsta. Každý hráč má vlastní tajnou mapu míst, která chce navštívit, ale bude potřebovat pomoc od ostatních hráčů, aby se k nim dostal. Ve hře se budete střídat na tazích a hrát za cestovatele i za domácí obyvatele města tak, abyste navštívili co nejvíce míst. Po cestě budete také sbírat zlaté suvenýry, které naleznete. Ale má to háček. Přesně jako když se ptáte na cestu v cizím jazyce: máte k dispozici jen pár slov, pomocí kterých říkáte, kam se chcete dostat. Bon voyage!

Party hry byly, jsou a budou nedílnou součástí každé domácnosti. Někdo preferuje blbnutí, co to jenom jde, jiní spíše vědomostní záležitosti a my jsme nejraději, když se skloubí obě vlastnosti dohromady. Kudy? Tudy! je lehce edukativní kousek s prvky hádání myšlenkových pochodů spoluhráčů ve stylu Krycích jmen, vydaný pod záštitou ADC Blackfire.

Kooperativní hra pro 2 – 5 hráčů, přičemž doporučíme 4, jelikož se nabízí „house rule“ pro hraní 2 vs 2, je tematicky zasazena do prostředí čtyř obrovských měst světa. Tokia, Paříže, Londýna a New Yorku. Každé z nich nabízí kompletně odlišný herní plán jak tématem, tak stylem kresby každého obrázku. Právě art bude to, co Vás na první pohled zaujme nejvíc. Když k tomu připočteme masivní dřevěné figurky, pevný herní plán a řekněme průměrný materiál kartiček, který by by stál spíš za obalení kvůli běžné manipulaci, včetně míchání, tak získáme velice nadprůměrný kousek, co se materiálu týče.

Jak jsme již zmínili, hra si bere určitou inspiraci z legendárních Krycích jmen. Vylosujete si náhodnou mapku, která znázorňuje body, jenž chcete navštívit a ostatním musíte v časovém intervalu 4 minut napovědět, které to jsou. Samozřejmě jim to prostě říct by nebyla taková zábava, a tak jediné co budete mít k dispozici je 10 kartiček se slovy, které mají buď pozitivní reakci, či negativní (například Rychlý – Není rychlý) a šipku, jakým směrem se máte vydat. Nejzábavnější je poté fakt, že při neuhádnutí již první stopy jsou spoluhráči ztraceni, a i přesto se musí vynasnažit vytipovat vše, o co se Váš myšlenkový pochod pokusil.

Jak asi tušíte, jedná se o velice krátký počin, který lze silně modifikovat různými „house rules“, avšak velice ZÁBAVNÝ a INTENZIVNÍ počin. Vždy jsme se u hry nasmáli od začátku do konce, někdy jsme dosáhli kýženého cíle, jindy jsme nezvládli už první nápovědu a ve všech případech jsme se skvěle bavili. Zde musím vyzdvihnout překlad vydavatelství, které zvládlo přeložit tak šílená slova jako třeba „čilé“, či „spletité“. Pokud jste milovníky Krycích jmen, tak toto je pro vás Must have počin a pokud jste je nikdy nehráli, toto bude pro Vás ten skvělý začátek. PS: součástí balení jsou i decentní brožurky popisující všechny obrázky a jakým způsobem souvisí s tématem daného města.

CZ Distributor: ADC Blackfire

Přečti si  Aktualizace systémového softwaru systému PS5 umožňuje pozvat hráče do Sessions pomocí URL odkazu

Počet hráčů: 2–5 (doporučujeme hraní ve čtyřech)

Přibližná herní doba: 45 minut

Doporučený věk: 10+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno