Na výstavě Tokio Games 2018 vývojářský tým Devil May Cry 5 odhalil řadu nových informací k této nadcházející hře a bohužel mezi ně patří i kontroverzní informace o obchodním modelu hry.

Během dema Devil May Cry 5 na TGS 2018 hráči zjistili, že obchod Divinity Statue jim umožňuje utratit reálné peníze v mikrotransakcích, které se započítávají do upgradu charakteru. Hráči tu mohou zakoupit orby, které mohou být následně směněny za účelem zlepšení dovedností v boji a průzkumu

Na otázku o obchodním modelu, herní ředitel Devil May Cry 5 Hideaki Itsuno vysvětlil, že pokud si budou hráči chtít ušetřit čas a získat všechny všechny věci naráz, mohou tak učinit prostřednictvím zakoupených orbů. Itsuno také dodal, že nemá ale pocit, že by hráči museli mít všechny schopnosti aby byli schopni hrát hru tak, jak sami budou chtít. 

Před samotným vydáním mohou být také jednotlivé ceny změněny, ale již je jasném že hráči se budou muset rozhodnout mezi nákupem levnějších upgradů, které jsou snadno použitelné a mezi těmi, které jsou více nákladné a které budou vyžadovat více času k tomu aby aby byly perfektně využívány.

Přečti si  Recenze: Destiny 2: Forsaken - Zmrtvýchvstání

Podobný obchodní model existoval i v předchozích hrách této série – konkrétně Devil May Cry 4: Special Edition.

To ovšem nic nemění na faktu, že fanoušci hry jsou touto informací značně znepokojeni, především s ohledem na případný multiplayer, kde by vývojář mohl přizpůsobit úroveň obtížnosti nebo špatně vyvážit hru tak, aby povzbudil hráče k utrácení v mikrotransakcích.

Devil May Cry 5 vychází na PC, PS4 a Xbox One 8. března 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno