Česká herní scéna za svou historii vyprodukovala značné množství herních klenotů, z nichž některé uspěly i v zahraničí. Zvýšit povědomí o těchto úspěších a milnících mají v úmyslu scenárista Petr Pelech, režisér Radim Grzybek a jejich tým.

Dnešní doba ovšem zrovna nehraje nezávislým filmařům do karet. Byla tak spuštěna crowdfundingová kampaň, kde mohou nadšenci a fanoušci české herní scény tvůrcům přispět.

Hlavním lákadlem není jen dokument samotný, ale i známá jména. Ve snímku se objeví Dan Vávra, Marek Španěl, Mazarini a další. Při překonání milníku, kdy bylo vybráno prvních 100 tisíc korun, došlo i na zveřejnění dalšího zajímavého jména. Tím je streamer a bývalý profesionální hráč Pavel Mikeš, který je širší veřejnosti znám především jako Herdyn.

Přečti si  Insomniac Games hledá vývojáře pro svůj nový multiplayerový projekt

Jako každá správná kampaň na Startovači, tak i Herní národ má pro své podporovatele připravenou řadu odměn. Trička, kšiltovky a další merch s logem dokumentu doplňují lístky na premiéru, setkání s tvůrci i zmínka v závěrečných titulcích. Přispět do kampaně můžete až do 14. července. Při splnění cíle se premiéra Herního národa uskuteční v červenci roku 2022.

Veškeré novinky o Herním národu se dozvíte na našem webu. Podpořit tvůrce ovšem můžete i palcem nahoru na jejich Facebooku či Instagramu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno