Americký prezident Donald Trump je znepokojen tím, že násilné videohry poškozují mysl a morálku mladých lidí.

Hromadná vražda na Marjory Stoneman Douglas High School v Parklandu na Floridě, která se odehrála minulý měsíc zanechala celkem 17 obětí (14 studentů a tři zaměstnance) plus řadu dalších zraněných, odstartovala debatu v níž Donald Trupm prohlásil, že vláda USA musí “něco udělat”, aby řešila problém – ne se zbraněmi, ale s násilím v médiích.

“Musíme něco udělat s tím, co mladí vidí a jak to vidí. A to včetně videoher. Slyším stále více a více lidí, že úroveň násilí ve videohrách opravdu ovlivňuje myšlení mladých lidí”

řekl Trump během setkání o bezpečnosti škol.

V té době se zdálo, že se spíše jedná a populistické prohlášení, ale nyní se zdá, že Bílý dům s na něm hodlá pracovat. Peter Alexander z NBC News řekl dnes na Twitteru, že Trump se příští týden setká s vedoucími představiteli ve vývoji videoher “jako součást probíhající debaty o bezpečnosti škol”, což potvrdila tisková tajemnice Bílého domu Sarah Huckabee Sandersová.

Přečti si  Housemarque opravili problém s mazáním postupu v Returnalu

Trump si údajně do Bílého domu pozval zástupce firem: Capcom, EA, Activision Blizzard, Bethesda, Ubisoft, WB, Microsoft, Nintendo, Nexon, PlayStation a dalších.

Pokud jde konkrétně o vraždy v Stoneman Douglas, mezi vrahem a videohrami nebyla nalezena žádná spojitost a existují důkazy motivech z rasismu, homofóbie a především zájmu o zbraně.

Uvidíme k čemu tento krok prezidenta Trumpa dospěje, ovšem zcela jistě neleží ve videohrách, ale spíše ve vzdělávacím a výchovném systému.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno