V noci na dnešek byla oznámena vcelku nečekaná zpráva, a to že EA zakoupilo studio Respawn, které stojí za skvělou FPS střílečkou Titanfall.

EA se tak bude finančně podílet na projektech, které má v současné době studio ve výrobě, těmi by dle slov zástupců EA měl byt další Titanfall, hra ze Star Wars Universa a také hra pro VR.

Vydavatel poznamenal, že oba díly hry Titanfall jsou mezi nejvýše hodnocenými videohrami za posledních pět let a to i přes to, že Titanfall 2 byl v době vydání zastíněn jinými velkými tituly.

EA nyní vynaloží za tým Respawnu 151 miliónů dolarů a dalších 164 miliónů vynaloží na zaměstnance v průběhu následujících čtyř let. Navíc může Respawn do konce roku 2022 získat dalších 140 miliónů dolarů, když studio dosáhne určitých cílů a milníků společnosti EA.

Přečti si  GhostWire: Tokio bude vyžívat DualSense pro „Šestý smysl“ a Elementární síly

Generální ředitel společnosti EA Andrew Wilson uvedl, že titul Titanfall ztělesňuje cíl vydavatele, který dodá”mimořádné a inovativní nové zážitky”, a že “s týmem Respawn, který se nyní připojuje k rodině EA, mají vzrušující plány na to, aby v budoucnu dosáhli ještě úžasnějších věcí.”

“Začali jsme Respawn tvořit s cílem vytvořit studio s jedněmi z nejlepších talentů v oboru vývoje a být špičkovým vývojářem inovativních her,”

řekl spoluzakladatel a generální ředitel Respawn Vince Zampella, který dále uvedl:

“Cítili jsme, že nyní je čas se připojit k velkému hráči v tomto průmyslu, který přináší zdroje a podporu, které potřebujeme k dlouhodobému úspěchu, a přitom si budeme moci stále udržet naši kulturu a tvůrčí svobodu. EA se stalo v průběhu let skvělým partnerem Titanfallu a Titanfallu 2 a my jsme rádi, že můžeme kombinovat naše silné stránky. To je další skvělý krok pro Respawn, EA a naše hráče. “

A jak vlastně vzniklo studio Respawn Entertainment?

Přečti si  Nová IP studia The Coalition bude údajně menší experimentální hrou

To vzniklo spojením zakladatelů společnosti Infinity War Vince Zampelli a Jasona Westa, kteří byli v roce 2010 násilně vyhoštěni společností Activision. V 400 miliónové soudní bitvě, která následovala obvinila společnost Activision  společnost EA a tým který stál za úspěchem Call of Duty s tím, že West a Zampella dlouhodobě flirtovali s EA. West v té době také opustil Respawn a říká se, že důvodem byla snaha sabotovat Zampelu, což mělo být odhaleno právě během zmíněného soudního sporu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno