Bezohlední prodejci se uchýlili k prodeji prázdných krabic a fotografií konzolí nové generace prostřednictvím eBay, který z toho nemá vůbec radost.

eBay je jedním z největších prodejních míst, kde jste schopni sehnat i nemožné, ovšem za mnohdy za velmi vysokou cenu, bohužel však toho také velmi často zneužívají podvodníci. Aktuálně se eBay potýká s takzvanými scalpery , kteří profitují z touhy hráčů vlastnit některou z next-gen konzolí, které jsou na oficiálním trhu nedostupné.

Jak uvádí Eurogamer, mnoho z těchto falešných inzerátů nabízí „zcela novou Sony PlayStation 5“, přičemž v podrobnějším popisu hluboko v inzerátu je uvedeno, že kupující obdrží pouze předraženou fotografii PS5. Mezi další podvody patří prodej prázdné krabice nebo losů o novou konzoli.

Přečti si  Epic Games údajně nabídl společnosti Sony 200 milionů dolarů za exkluzivity PlayStationu

Tyto přímé podvody představují nejnovější vývoj v podivné šedé tržní ekonomice, který se objevuje pokaždé, když je vydána nová generace konzolí. Pandemie COVID-19 prohloubila očekávaný nedostatek konzolí, což znamená, že scalpeři si mohou účtovat dvojnásobnou nebo trojnásobnou maloobchodní cenu konzole v naději, že najdou zoufalého kupujícího.

eBay se k celé situaci vyjádřil a uvedl: „Odsuzujeme tyto oportunistické prodejce, kteří se pokoušejí oklamat ostatní uživatele, momentálně odstraňujeme všechny inzeráty s fotografiemi PS5 z našeho portálu a podnikneme příslušná opatření proti takovýmto prodejcům. Kupující, kteří obdrží položku, která není v souladu s popisem, mají nárok na vrácení peněz prostřednictvím naší záruky za předpokladu, že transakci dokončili na platformě eBay.“ 

Podobná situace se odehrává také na u nás prostřednictvím portálu Aukro, kde prodávající se snaží nové konzole prodat za dvojnásobek doporučené maloobchodní ceny. Před těmito praktikami varovaly i některé tuzemské maloobchody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno