Tradiční herní veletrh MČR EXPO a nejprestižnější český esportový turnaj, Tipsport MČR CS:GO, se stěhují. Fanoušci však nemusejí zoufat, naopak! Šampionát opět proběhne tradičně v rámci festivalu Life!, ovšem ve větších prostorách. Vůbec poprvé se finále uskuteční v pavilonu P. Ten je nejnovější výstavní halou v areálu BVV – Brněnského výstaviště. Zároveň se jedná o největší výstavní pavilon ve střední Evropě.

 Herní veletrh a esportové turnaje MČR organizované agenturou PLAYzone probíhají v Brně už od roku 2015. Poprvé se ale celá akce uskuteční v Pavilonu P. Odehraje se zde například finále turnaje Tipsport MČR CS:GO, ze kterého si vítězný tým odnese rovný milion korun. K největším favoritům na titul budou patřit pardubické Dynamo Eclot, které v aktuální sezoně vyhrálo oba kvalifikační turnaje, a trojnásobní mistři ČR, liberečtí SINNERS.

Přečti si  Původní Resident Evil byl v Evropě hodnocen pro PC
Zdroj: PlayZone

Zároveň se fanoušci virtuálního fotbalu mohou těšit na první turnaj v aktuálním ročníku hry FIFA (nově pod značkou EA SPORTS FC), jehož titulárním partnerem je společnost Hyundai. Další herní tituly, které se objeví na programu MČR, budou organizátoři postupně odhalovat. Zábavu si užijí návštěvníci na každém kroku a do bohatého doprovodného programu se zapojí i přední čeští influenceři.

„Díky přesunu do větší haly můžeme nabídnout návštěvníkům herního veletrhu větší komfort, a zároveň připravit MČR na další rozšiřování. Aktuálně počítáme s tím, že zaplníme dvě třetiny plochy haly, i tak ale bude letošní rozloha rekordní. Věřím, že se v listopadu potkáme v Brně v hojném počtu. Velmi mě těší, že díky novým i věrným fanouškům se nám daří naplňovat dlouhodobý cíl: rozvíjet nejlepší herní festival v Česku a na Slovensku,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Přečti si  Veterán studia Naughty Dog se vrací po čtyřech letech působících ve studiích The Initiative a Deviation Games
Zdroj: PlayZone

V roce 2022 se na Brněnském výstavišti, kde se finále Tipsport MČR CS:GO odehrávalo, představily více než dvě desítky vystavovatelů. Vůbec poprvé se uskutečnilo speciální vystoupení hvězd, takzvaná halftime show, kterou znají například fanoušci finále Super Bowlu v americkém fotbalu. Pódium ovládly největší hvězdy česko-slovenského hip hopu. Společně vystoupili Rytmus, Majk Spirit, Paulie Garand a Kenny Rough. I letos čekají návštěvníky tři dny nabitého programu, jehož detaily budou organizátoři postupně odhalovat.

Prodej vstupenek bude spuštěn v nejbližších týdnech na stránkách www.mcr.gg. Návštěvníci si opět budou moci vybrat z variant Klasik, Premium a VIP.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno