Bethesda jistě překvapila řadu fanoušků série Fallout, když informovala o tom, že nadcházející hra s názvem Fallout 76 bude multiplayerovou záležitostí.

To se zcela pochopitelně ne každému zamlouvá, ovšem v nedávném rozhovoru pro GameStar uvedl Todd Howard, že Bethesda má v plánu v budoucnu vydat Fallout 5, který bude stejně jako hry Elder Scrolls VI a Starfield opět čistě singleplayerovou záležitostí. Howard také uvedl, že Bethesda chce aby každá jejich hra byla naprostou samostatnou záležitostí. 

Přesto, že Fallout 5 zmínil jen krátce, tak se věnoval v rozhovoru především nadcházejícímu Falloutu 76, kde uvedl, že hra má vlastní vylepšený engine, který byl vyvinut speciálně pro tuto hru. Ten dle jeho slov obsahuje novou technologii vykreslování, nové osvětlení a nový nástroj pro generování krajiny.

Přečti si  HyperX uzavřel globální partnerství s Riot Games pro VALORANT Champions Tour

Howard pokračoval v tvrzení, že Bethesda se snaží zlepšit téměř všechny aspekty Falloutu 4 pro Fallout 76, také díky tomu, že hra je založena na multiplayerových plánech Falloutu 4. Bethesda si je navíc prý jista, že Fallout 76 je krok správným směrem v této franšíze, i když se jedná v jistém směru o odklon od hlavní série.

Nicméně je dobré vědět, že fanoušci mohou v budoucnu těšit na pátý díl, který bude opět čistě singleplayerovou hrou.

Fallout 76 vychází na PC, PS4 a Xbox One 14. listopadu.