Funkce, jako je haptická zpětná vazba, adaptivní spouštěče a 3D zvuk, budou s částí 2 používány více. Do té doby by fanoušci měli být trpěliví.

V nedávném State of Play společnost Sony oznámila verzi hry Final Fantasy 7 Remake pro PS5 s podtitulem Intergrade. V rozhovoru pro Weekly Famitsu mluvil kreativní ředitel Tetsuya Nomura o tomto titulu a také odhalil některé podrobnosti o dlouho očekávané druhé epizodě.

Vylepšené funkce verze PS5 zahrnují dva grafické režimy, ve kterých lze upřednostnit rozlišení 4K nebo 60 snímků za sekundu. Textury, světelné a mlhové efekty patří také k vizuálním vrcholům leštěné verze:

„Osvětlení a textury jsou nejdůležitějšími úpravami grafiky, ale byly také přidány vlivy prostředí, jako je mlha, aby se dále zlepšil pocit přítomnosti a ponoření do světového pohledu. Máme také režim vhodný pro 4K a režim, který je kompatibilní s 60 fps. “

Jak však Nomura odhaluje, ostatní funkce PlayStation 5 jsou méně podporovány. Na otázku, zda Intergrade bude podporovat funkce, jako je haptická zpětná vazba, adaptivní spouštěče nebo 3D zvuk, odpovídá, že jsou zabudovány pouze částečně:

„Adaptivní spouštěče jsou částečně podporovány. Pokud chcete plně využít výše zmíněných funkcí PlayStation 5, počkejte prosím na další práci, kterou lze připravit od nuly.“

Dalším projektem ze série Final Fantasy pro PlayStation 5 je druhá část remaku Final Fantasy 7. Nomura zde tedy naznačuje, že druhá část bude využívat funkce PS5 ještě více, než je tomu v případě první části.

Důvodem bude překrývání s vývojem Final Fantasy 7 Remake a PlayStation 5. Vývojáři pro Intergrade tedy dokázali do hry implementovat pouze několik funkcí, které PS5 nabízí. Vzhledem k tomu, že vývoj druhé části bude zahájen až později, lze funkce integrovat do hry od samého začátku.

V dalším průběhu rozhovoru je Nomura dotázán na fotografický režim. Podle něj nebude možné upravit pózy a emoce postav jako v Kingdom Hearts III Re Mind. Scéna má být spíše zachycena jako vzpomínka.

Verze Final Fantasy 7 pro PS4 bude navíc součástí březnové nabídky PS Plus a od zítřka si ji budete moci přidat do své knihovny. Bohužel však následně nebude možné bezplatně upgradovat PS4 verzi získanou z PS Plus na PS5 verzi.

Přečti si  Časovač dema Resident Evil: Village může být na PC resetován

Final Fantasy 7 Remake je nyní k dispozici na PS4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno