Forza Motorsport je určitě jednou z nejočekávanějších her první strany v nadcházející sestavě her od Microsoftu. Od vydání posledního dílu série závodních simulací uplynulo již šest let, což je trojnásobek doby mezi předchozími díly.

Po relativně ohromujícím spuštění Forza Motorsport 7 se Turn 10 Studios rozhodlo dát si na čas a zahrnout zpětnou vazbu od komunity. 

Po oznámení hry na Xbox Games Showcase 2020 kreativní ředitel Chris Esaki zdůraznil záměr Turn 10 vrátit se ke kořenům franšízy.

V červnu 2021 společnost Esaki uvedla, že nová Forza Motorsport prošla více fyzikálními vylepšeními, než jich bylo dosaženo od čtvrtého do sedmého dílu, což z něj činí zdaleka největší skok co se přesnosti simulace týče.

Na loňském Xbox Game Showcase, Turn 10 debutovalo s prvními herními záběry. Studio potvrdilo také největší nové funkce, jako je dynamická denní doba a počasí pro každou trať (spojeno se změnami teploty na trati, které ovlivňují přilnavost vozu), 48x podrobnější fyzická simulace, správa pneumatik a paliva, hloubkové ladění vozu, extrémně přesné poškození karoserie (až na jednotlivé škrábance) a ray tracing v reálném čase. Vývojář také slíbil spuštění na jaře 2023, ale to se nestalo. Na letošním lednovém Xbox Direct Forza Motorsport sklouzla k obecnému oknu 2023, i když fanoušci obdrželi potvrzení, že závodní hra bude při startu obsahovat více než 500 vozů a 20 různých prostředí, ve kterých se bude závodit.

Začátkem tohoto měsíce se zdálo, že Microsoft škádlil letní uvedení na trh, ale člen Xboxu MrMattyPlays ve včerejší epizodě Defining Duke: An Xbox Podcast řekl, že slyšel informace o říjnovém spuštění.

Nebylo by to poprvé, co by v říjnu vyšla hra Forza Motorsport. To se stalo již u sedmého dílu, o čtvrtém a třetím ani nemluvě. Září by také ponechalo maximální prostor pro Starfield od Bethesdy, zatímco fanoušci Xboxu doufají, že v listopadu dostanou také Senua’s Saga: Hellblade II.

Přesto bychom to měli brát s velkou rezervou, dokud nebude učiněno oficiální potvrzení. Každopádně do představení Xbox Games Showcase 2023 zbývá méně než měsíc a Microsoft tam určitě oznámí konečné datum vydání.

Forza Motorsport vyjde na PC a Xbox Series S|X a bude k dispozici předplatitelům Game Pass v první den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno