Přestože byl Gamescom již druhý rok zcela online, tak jej sledovalo neuvěřitelné množství lidí.

I když Gamescom skončil, tak nám jeho organizátoři chtějí sdělit, jak moc úspěšný byl a to i přes fakt, že se již druhý rok v řadě konal zcela online.

Gamescom minulý týden přilákal celkem 13 miliónů diváků ze 180 zemí světa. Většina z nich sledovala Opening Night Live, úvodní akci pořádanou Geoffem Keighleym, která byla plná herních trailerů a oznámení. 

Opening Night Live mělo celkem 5,8 milionu diváků, přičemž nejvyšší počet souběžných diváků byl dva miliony.V úvodním streamu Gamescomu došlo také k 25% nárůstu co-streamingu s celkovým počtem 1 500 kanálů, které přidávaly vlastní komentář nebo jen stream restreamovali.

Dalším velkým úspěchem byl přímý přenos Gamescom’s Awesome Indies, který zaznamenal 500 000 diváků sledujících úžasné nadcházející indie tituly, což je  2x více než stream zaznamenal v roce 2020.

Nakonec Steam Festival Gamescomu přilákal přes jeden milion návštěvníků, což představovalo 40% nárůst oproti roku 2020.

Jsem velmi rád, že Gamescom 2021 byl tak dobře přijat ,“ řekl Felix Falk, generální ředitel Německé asociace herního průmyslu. „Gamescom 2021 se zcela spoléhal na sílu komunity. Ať už jde o streamování Gamescom: Opening Night Live, společné úkoly na Gamescom EPIX.

Gamescom byl více než jen skvělé hry-byl to také skvělý přínos pro životní prostředí. Gamescom Forest získala 7 000 EUR na pomoc při obnově klimaticky odolného lesa poblíž německého města Bayreuth.

Gamescom 2022 se vrátí v již tradičním formátu, tak, jak jej známe, tedy ve fyzické podobě v německém Kolíně nad Rýnem. Přehlídka v hybridním stylu poběží od 24. srpna do 28. srpna, a přestože bude omezený fyzický prostor pro prezentace, stále se očekává, že přitáhne většinu svého davu online. my se rozhodně již těšíme.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno