Dříve uniklý menší projekt studia mimo Gears byl údajně zrušen, přičemž The Coalition je jedním z několika studií Xboxu, kterých se týká nedávné masivní propouštění.

Od svého založení se first party studio Xboxu zaměřuje výhradně na franšízu Gears of War, ale v posledních měsících to vypadalo, že se studio připravuje na rozšíření svých obzorů. V loňském roce bylo potvrzeno, že The Coalition má rozpracováno několik neohlášených projektů, z nichž jeden měl být zcela novou IP. Úniky také tvrdili, že příští hra studia bude menší a experimentálnější hrou, která mu umožní lépe se aklimatizovat na Unreal Engine 5, než se přesune na další díl Gears.

Zdá se však, že plány se změnily. The Coalition byla jedním z několika prvních studií Xbox, které bylo zasaženo nedávným kolem rozsáhlého propouštění ze strany Microsoftu, a podle novináře Jeffa Grubba to vedlo k určitým změnám ve studiu.

Během nedávné epizody svého podcastu Game Mess Mornings na Giant Bomb Grubb řekl, že The Coalition interně zrušilo dva neohlášené projekty, včetně výše zmíněné experimentální hry. Údajně je to také částečně způsobeno tím, že studio cítí, že se s  Unreal Engine 5 sžilo. Zdá se, že The Coalition přesunulo své plné zaměření na Gears 6, což jak se zdá bude jejich další projekt.

Více pracovních inzerátů za posledních několik měsíců jasně ukázalo, že vývoj dalších Gears of War je v plném proudu.

Grubb dále říká, že i když je Gears 6 pravděpodobně ještě velmi daleko od vydání, je možné, že se jej dočkáme během příštích tří let, i když pravděpodobně jde o spekulace, zejména vzhledem k tomu, jak nepřesná data vydání bývají. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno