Konečně víme, kam mizí všechny příjmy z mikrotransakcí! I tak by se dal napsat titulek k následujícím řádkům.

Začátek roku 2019 není pro společnost Activision Blizzard tím nejlepším, obchodní ředitel Spencer Neumann opustil společnost, aktiva společnosti jsou na nejnižším bodě od poloviny roku 2017, Bungie odchází i s Destiny a probíhá vyšetřování pro podezření z nekalých obchodních praktik s cennými papíry.

Navzdory všem těmto skutečnostem, má Activision Blizzard stále dost peněz, aby si mohla dovolit odměnit svého nového finančního ředitele za nástup do funkce. Po odchodu Spencera Neumanna na začátku roku nastoupil na jeho pozici Dennis Durkin a stal se tak novým finančním ředitelem společnosti Activision Blizzard. Za to, že Durkin přijal tuto pozici získal finanční bonus ve výši 15 miliónů dolarů, který bude jednorázově vyplacen k jeho mzdě, která činí 900 tisíc dolarů a cílovému bonusu ve výši 1,35 milionu dolarů.

Přečti si  Armor v Ratchet & Clank: Rift Apart nebude naštěstí jen kosmetický

Podle Bloombergu se tato odměna ve výši 15 milionů dolarů skládá z podpisového bonusu ve výši 3,75 milionu dolarů, který je spojen s 11,3 milióny dolarů z omezených rezerv provozních výnosů a zisků akcií.

Je zajímavé vidět, jak na jedné straně společnost Activision Blizzard dokáže odměnit své managery, ovšem na druhé straně je vcelku smutné vidět, jak ta stejná společnost hlásá, že výnosy z Destiny 2: Forsaken jsou nízké a hru je třeba dále zpeněžit.

Ovšem Activision Blizzard není jedinou společností v herním průmyslu, která to takto dělá. Je ovšem škoda, že finance, které jsou z mikrotransakcí utrženy neputují do vývojářských studií, ale do vrcholného managementu. Studia, jako Visceral Games, tak mohla nadále fungovat a tvořit zajímavé tituly. Namísto toho došlo v roce 2017 k jeho uzavření. Mezitím, v roce 2018, všichni vedoucí pracovníci společnosti EA zaznamenali značný nárůst mezd a odměn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno