Rebel Wolves potvrdili, že The Blood of Dawnwalker umožní zkušeným hráčům dokončit hru prakticky hned po prologu. Pokud máte dostatek dovedností, můžete se okamžitě vydat přímo za hlavním protivníkem – a obejít tak desítky hodin příběhového obsahu.
Lead quest designer Rafał Jankowski v rozhovoru pro Eurogamer vysvětlil, že hra je navržená jako otevřený „narrative sandbox“, kde nic nebrání tomu vyrazit po prologu rovnou do Brencisova hradu. Svět, nepřátelé i hlavní bossové jsou připraveni od první chvíle – jen je extrémně těžké je porazit bez předchozího posilování, získávání spojenců a narušování upírské infrastruktury.
Jankowski dodává, že tato možnost není určena pro první průchod. Vývojáři ji záměrně udělali velmi náročnou, aby neodrazovala běžné hráče od klasického příběhového zážitku. Přesto očekávají, že se brzy po vydání objeví speedrunneři, kteří se pokusí hru dokončit během desítek minut. „Pokud to jde, někdo to určitě dokáže,“ říká Jankowski.
Zajímavé je, že svět na takové chování reaguje. Pokud hráč začne agresivně zasahovat do upírské hierarchie, může to vést k extrémním protiopatřením – například k úplnému uzavření města, jak potvrdil kreativní ředitel Mateusz Tomaszkiewicz. Na druhou stranu může Coen získat větší respekt rebelie, což může otevřít nové možnosti pomoci.
The Blood of Dawnwalker tak nabízí neobvykle širokou škálu přístupů – od klasického 50hodinového příběhu až po brutálně náročný „boss rush“ styl, kde se hráč pokusí porazit hlavního padoucha téměř bez přípravy.



















