Dohoda za 69 miliard dolarů je pod drobnohledem několika úřadů, ale Microsoft je přesvědčen, že nakonec bude schválena.

Blížící se akvizice Activision Blizzard ze strany Microsoftu je největší obchod, jaký kdy herní průmysl viděl, kromě žádného, ​​takže není překvapením, že proces jeho dokončení se ukazuje jako trochu komplikovaný. Úřady zkoumají potenciální nákup mnohem hlouběji a konkurence (čti: PlayStation) se obává vyhlídky na ztrátu značek jako Call of Duty ve prospěch Xboxu.

Microsoft však zůstává přesvědčen, že i přes překážky nakonec dohoda projde. Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella nedávno v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že společnost zůstává přesvědčena, že akvizice bude úřady nakonec schválena.

Samozřejmě, že každá akvizice této velikosti projde kontrolou, ale cítíme se velmi, velmi přesvědčeni, že vyjde,” řekl.

Přečti si  PC Servery Dark Souls 3 jsou opět offline kvůli „potvrzenému problému“

„Pokud jde o konkurenci, dejte nám konkurenci,“ dodal s odkazem na vedoucí postavení Sony v herním průmyslu a na skutečnost, že samotný PlayStation během posledních pár let provedla řadu akvizic.

Nedávno šéf Xboxu Phil Spencer prozradil, že Microsoft poskytl podepsanou smlouvu společnosti Sony, v níž se zavázal vydávat hry Call of Duty na PlayStation po dobu několika let nad rámec stávající dohody Sony s Activision. Generální ředitel PlayStation Jim Ryan vydal krátce poté prohlášení, v němž uvedl, že závazek, který, jak odhalil, se prodlužuje o tři roky nad rámec stávající dohody a tento považuje Sony za „neadekvátní“ .

Microsoft také řekl, že jakmile bude dokončena dohoda Activision Blizzard, hodlá pokračovat v investicích do dalších akvizic.

Přečti si  Za únikem GTA 6 od Rockstar Games údajně stojí stejná hackerská skupina, jako za útokem na Uber

Začátkem tohoto roku Nadella uvedl, že Microsoft očekává uzavření akvizice do začátku roku 2023. Zda tato časová osa zůstane stejná, se teprve uvidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno