Technologický gigant Google je není v herním průmyslu žádný nováček, naopak provozuje obchod Google Play s řadou her a v loňském roce představil svou herní službu Project Stream. Nyní se však může společnost v tomto segmentu posunout opět o kus dál.

Google totiž začal rozesílat pozvánky na událost, která se koná 19. března v 10:00 PST, kdy společnost bude hostit událost Google Keynote na konferenci GDC (Game Developers Conference). Pozvánka neodhaluje nic konkrétního a a informuje, že vše bude odhaleno až na místě.

Zatímco pozvánka společnosti Google je nejasná, tak se někteří dotazují na to, zda by mohla společnost na této události odhalit svou herní konzoli, o níž se tak dlouho spekuluje. Před osmi měsíci se totiž objevila informace, že společnost Google investovala nemalé prostředky do vývoje nějakého herního hardwaru. Anonymní zdroje informací o plánech společnosti Google dokonce odhalily, že tato konzole může být potenciálně velkým soupeřem společnosti Sony PlayStation a Microsoft Xbox. Navíc do Googlu odešla také řada vývojářů, mezi nimi například i bývalý ředitel Sony a Microsoftu Phill Harrison, nebo Richard Marks, který pracoval na PS VR.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

Stejná zpráva také uvedla, že herní konzole společnosti Google bude zahrnovat streamování. Před několika týdny společnost uvedla, že má velké plány s projektem Project Stream v roce 2019. Pokud by se opravdu jednalo o herní konzoli, tak se nabízí další otázka a to jaké hry bude moci tento hardware nabídnout? Když společnost Google spustila první Project Stream, byla k dispozici pouze jedna hra a to Assassin’s Creed Odyssey od Ubisoftu.

Nezbývá, než počkat do března, kdy Google odhalí oč se konkrétně jedná. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno