Hybridní konzoli Nintendo Switch řada hráčů miluje, zejména díky možnosti nosit ji neustále u sebe a hrát téměř kdekoliv na cestách, nemluvě o neustále se rozšiřující AAA herní knihovně.

Ovšem producent Platinum Games Hideki Kamiya nedávno využil příležitosti a tuto konzoli kritizoval.

Jako jedna z klíčových postav stojící za značkami jako Devil May Cry, Viewtiful Joe a Bayonetta a samozřejmě i jako jeden ze zakladatelů Platinum Games, můžeme tvrdit, že něco o herním průmyslu ví. Navíc je dobře známý tím, že je upřímný a mnohdy se nebojí sáhnout i pro nějakou tu urážku.

Nyní se zaměřil na jeden aspekt konzole Nintendo Switch a to na design její obrazovky, konkrétně na selhání při vývoji uživatelského rozhraní. V současné době totiž platí, že když má uživatel na své konzoli více než 12 her, tak všechny hry za dvanáctým naposledy hraným titulem jsou na skryty na stránce Všechny hry.

Přečti si  Do Sackboy: A Big Adventure míří nové odměny, výzvy a turnaje

Toto zcela jistě není problém pro hráče, kteří vlastní méně her, ale pro ty, kteří jich mají opravdu hodně to může být velmi nepříjemné, protože aby mohli spustit jednu konkrétní hru, musí prolistovat celý seznam, vlastněných her.

Je zajímavé, že Nintendo nezapracovalo do Switch stejnou funkci, kterou mají jejich předchozí konzole WII a 3DS a to možnost třídit hry do složek, pro snadnější přístup. Tuto funkci bude muset Switch obdržet až tři roky po svém uvedení na trh.

Kamiya na Twitteru konkrétně uvedl následující:

„Hlavní nabídka Nintendo Switch je kus svinstva, všechny gigantické herní ikony jsou ** seřazeny v řadě, ale ostatní hry jsou hozeny do koše s názvem „Všechny hry“ … Zajímalo by mě, zda lidé, kteří vytvořili menu někdy hráli na Switchi, co chlapci z Nintendo?

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Je možné, že Nintendo opraví své uživatelské menu a přidá možnost třídit hry do složek. To by však vyřešilo pouze jeden z mnoha dlouhotrvajících problémů této konzole, včetně relativně špatné online infrastruktury, ještě chudšího systému hlasového chatu a problému ovladače známého jako „Joy-Con drift.

I přesto všechno je však Switch velmi populární konzolí a samotné Platinum Games pro něj vyvíjí další hry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno