Nejprestižnější česko-slovenská esportová soutěž Tipsport MČR CS:GO zná vítěze druhého velkého turnaje sezony. Tipsport CS:GO Bratislava ovládli hráči pardubického celku Dynamo Eclot.

Získali tak největší část finanční odměny, která činila 435 000 korun (zhruba 18 600 eur) a postup do evropské kvalifikace ESL Pro League, nejprestižnější CS:GO ligy světa. Navíc pardubický tým udělal důležitý krok k zisku Tipsport Grand Slamu v hodnotě 2 miliony. Stačí, aby v příštích třech turnajích uspěl dvakrát.

 Letošní sezona českého mistrovství ve hře Counter-Strike: Global Offensive je v polovině. Druhou zastávku letošního MČR – turnaj Tipsport CS:GO Bratislava – opanoval tým Dynamo Eclot, který ve finále zdolal SINNERS. Třetí místo si odnáší Sampi.Tipsport, jehož hráči předčili v souboji o bronz Entropiq. Zatímco souboj o bronz měl jednoznačný průběh, zápas o příčku nejvyšší nabídl vyrovnanou bitvu. SINNERS a Dynamo Eclot se zároveň přetahují o pozici české jedničky, proto měli hráči ještě jednu speciální motivaci. Zápas nakonec skončil poměrem 2:1 pro pardubické reprezentanty. Fanoušci se tak mají ve druhé polovině sezony na co těšit, protože SINNERS jako úřadující mistři ČR budou chtít svoje místo na vrcholu zpět.

Emocemi po zápase nešetřil slovenský kouč vítězů Miloš „Dzejky“ Frčo:

„Je to úžasné. Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Ještě k tomu byla na domácí půdě v Bratislavě spousta fanoušků Dynama Eclot, všem děkujeme za podporu.“

Zdroj: PlayZone

Turnaje v Praze a Brně

Do konce sezony zbývají už jen dva turnaje. Ten příští odehrají týmy v pražské Vodafone PLAYzone Areně. Grandfinále proběhne již tradičně v listopadu na BVV Brněnském výstavišti v rámci festivalu Life!. Celkové finanční odměny se tak letos vyšplhají na 4,2 milionu korun (177 000 eur).

Harmonogram soutěže

  • –15. října – Finále Tipsport CS:GO Praha II
  • –25. listopadu – Finále Tipsport MČR CS:GO

Konečné pořadí Tipsport CS:GO Bratislava

  1. Dynamo Eclot
  2. SINNERS
  3. Tipsport
  4. Entropiq

 

Titulárním partnerem letošní CS:GO sezony je sázková kancelář Tipsport. Dalšími partnery jsou výrobce počítačových sestav HAL3000, výrobce energetických nápojů Red Bull, síť restaurací KFC a výrobce herních zařízení AORUS.

 

Přímé přenosy mohou diváci sledovat na Twitch kanále.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno