S příchodem vylepšených verzí konzolí PS4 Pro a Xbox One X vypadají a znějí hry mnohem lépe a to i bez nutnosti generačního skoku.

Ovšem tato vylepšení sebou nesou také větší nároky na úložný prostor a nejedna hra ve vysokém rozlišení zabírá téměř 100gb dat. Kupříkladu nadcházející Forza Motorsport má při svém startu zabírat 95 gb dat a to ve hře nejsou dodatečné balíčky a updaty. Mohlo by se tak zdát, že tyto výkonnější verze dodávané s 1Tb HDD budou mít dostatek úložného prostoru, ale opak je pravdou a vývojáři tak dobře vědí, proč do svých konzolí zakomponovali možnost připojení externího HDD. To ale vzhledem k nízkému počtu USB portů může být problém.

Přečti si  Do Rocket League míří NASCAR 2021 Fan Pack DLC

Aktuální 4K trend tak stojí za mnohdy až 30% nárůstem dat. Ovšem výkon konzolí bude brzy opět nedostatečný a grafické nároky se opět o něco zvednou a tak titulů které budou podporovat nativní 4k rozlišení nebude až tolik a vývojáři se opět budou uchylovat k dynamickému rozlišení a dalším nástrojům k zachování co nejlepšího vizuálu.

Microsoft se ale snaží hledat a vynutit si cesty k tomu, aby vývojáři co nejvíce navýšili kompresní optimalizaci svých her a šetřili tak úložný prostor na svých zařízeních.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno