PS5 je za dveřmi, ovšem to neznamená konec pro PS4, šéf PlayStationu Jim Ryan říká, že Sony bude ještě několik dalších let podporovat aktuální generaci.

V novém rozhovoru s The Washington Post šéf PlayStation Jim Ryan jasně uvedl, že navzdory vydání PS5 za necelé dva měsíce má Sony stále v úmyslu podporovat PS4 po poměrně dlouhou dobu. Na otázku, zda by fanoušci PlayStation měli být frustrováni, že společnost přináší na PS4 kromě PS5 i tituly jako Spider-Man: Miles Morales a  Horizon: Forbidden West ( i když dříve naznačovali opak ), Ryan vysvětlil, že žádný hráč by neměl být rozrušený.

“Nikdo by neměl být zklamán,” řekl Ryan otevřeně. „Verze těchto her pro systém PS5 jsou od základu postaveny tak, aby využívaly sadu funkcí systému PS5, a my máme pro uživatele systému PS4 možnost upgradovat a získat verze systému PS5 zdarma. Jde o to, aby si lidé mohli vybrat. Jsem opravdu docela potěšen touto situací.“

Pokud jde o to, jak dlouho bude PS4 podporováno, Ryan řekl, že konzole aktuální generace bude „neuvěřitelně důležitá“ po další tři nebo čtyři roky. “Doufáme, že mnoho z nich přejde na PS5, pokud svou práci zvládneme dobře, ale desítky milionů hráčů budou i nadále využívat PS4.”

PS4 se prodalo přes 110 miliónů kusů a rychlé opuštění těchto uživatelů pro PS5 by nemělo žádný smysl. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak moc bude podpora PS4 fungovat v letech 2021 a 2022, zejména potom v okamžiku, kdy se na trh dostane například nové God of War, který by mohl prodávat PS5 jak na běžícím pásu.

Přečti si  Nedostatek dodávek PS5 bude tento rok pokračovat sděluje finanční ředitel Sony

PlayStation 5 bude uveden do prodeje 19. listopadu. 

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Vy jste naivní. To říká teď, aby ty co neplanují pořídit PS5 v dohledné době uklidnil, že na to budou vycházet hry. Doba jde dopředu a omezovat se 7 let starým hardwarem, to prostě nejde. PS4 dávám max tak dva roky života a pak konec. A to ani v těch dvou letech na to nebude vycházet nic extra, krom toho Horizon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno