V květnu vyjde uznávaná sci-fi trilogie studia BioWare pro PS4, Xbox One a PC s následnou kompatibilitou pro PS5 a Xbox Series X | S. Navíc nabídne možnost zvolit si velitelku Shepardovou za hlavní postavu.

Mass Effect: Legendary Edition vyjde na PS4, Xbox One a PC 14. května a přinese oblíbenou sci-fi RPG sérii BioWare na moderní konzole s řadou vylepšení a upgradů, které využívají modernější hardware.

Celá původní trilogie, tedy Mass Effect, Mass Effect 2 a Mass Effect 3, budou v balíčku spolu s více než 40 kusy obsahu ke stažení, včetně speciálních balíčků zbraní a brnění, rozšíření kampaní a dalších. To vše bude možné hrát ve 4K s HDR. Každá hra dostala vylepšení vzhledu, vylepšené modely postav, textury s vysokým rozlišením, nové osvětlení, hloubku ostrosti a další.

„Byla to neuvěřitelná cesta, která nás vzala zpět k příběhům, postavám a ikonickým okamžikům trilogie Mass Effect, zvyšuje zážitek pro moderní platformy a zároveň zůstává věrná duchu originálu,“ řekl ředitel projektu Mac Walters. „Remasterovaná trilogie nabízí hráčům více než 100 hodin hraní a tuto kolekci jsme chtěli udělat jak pro naše fanoušky, tak pro novou generaci hráčů, kteří chtějí skočit do ikonického příběhu velitele Sheparda.“

Kromě uvedení na PS4, Xbox One a PC budou konzolové verze hratelné na PS5 a Xbox Series X | S díky zpětné kompatibilitě. Hraní na těchto konzolích přináší výhodu vylepšené doby načítání.

Při prezentaci remasteru jsme se dozvěděli, že trilogie bude také obsahovat vyobrazení ženské velitelky Shepardové.

„Rozhodně jsme se chtěli ujistit, že jsme ji dokázali přivést zpět jako možnost v trilogii,“ řekl umělec prostředí a postav Kevin Meek. „Ve skutečnosti to byla jedna z prvních věcí, které jsme udělali.“

Mass Effect: Legendary Edition nebude obsahovat multiplayer, důvodem je množství práce, které by bylo vyžadováno. Podle ředitele projektu Maca Walterse by obnovení multiplayerové komponenty Mass Effect 3 bylo významným počinem, srovnatelným s aktualizací celé první hry.

„Alespoň v jednom okamžiku byl multiplayer součástí plánů, ale nakonec jsme se podívali na to, co by bylo potřeba a kolik výzev by to sebou přineslo,” uvedl Watlers.

I když nebude Mass Effect: Legendary Edition obsahovat multiplayer, tak i přesto nabídne hráčům a fanouškům velké množství vesmírného dobrodružství, které stojí za to znovu prožít.

Přečti si  Recenze: Returnal - V područí Atroposu!

Datum vydání Mass Effect: Legendary Edition bylo potvrzeno na 14. května pro PC, PS4, PS5, Xbox One a XSX/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno