Post-apokalyptická FPS střílečka Metro Exodus je další velmi očekávanou PC a konzolovou hrou letošního roku.

Hra má přinést prvky survival hororu spojené se stealth hraním, přičemž vývojáři ze studia 4A Games nyní přinesli více informací o tom, co fanoušci série mohou od hry očekávat.

Tyto poslední informace pochází z nového rozhovoru s oficiálním PlayStation Magazine UK. Kde výkonný producent Jon Bloch odhaluje, že hra bude mnohem větší než předchozí díly série.  Například každé město ve hře bude mít rozlohu tří nebo čtyř kilometrů čtverečných, což z nich dělá největší mapy, jaké kdy v 4A Games vytvořili. Města by měla být naplněna řadou věcí, které hráči budou moci objevit a následně využít. Sám Bloch říká, že se jedná o:

” mix klasické Metro hry s novými sandboxovými prvky, které hráčům poskytnou mnohem větší svobodu a možnosti, přičemž si nadále zachovává to, co dělá předchozí hry tak výjimečné.”

Hráči během svého putování narazí na nová společenství, náboženství, způsoby života, prostředí, příšery a mutanty. Někteří z nich budou hráčům velmi dobře známí, ale bude tu také řada nových.

Přečti si  Destruction AllStars odstartovalo svou první sezonu

Fanoušci již také mohli vidět vlak nazvaný Aurora, za pomoci kterého bude Artyom mezi jednotlivými městy putovat. Ten bude sloužit také jako místo, kde si hráči budou moci vytvářet a vylepšovat svá vybavení a z vlaku budou schopni komunikovat s novými NPC postavami, na které ve městech narazí.

Baloch navíc informuje, že ze spojenců se mohou stát i nepřátelé a hráči tak budou muset přijít s novými způsoby, jak se takovou situací následně vypořádat.

“Výběr toho, kdy a jak přistupovat k různým situacím, bude mít při plnění úkolů znatelný dopad hráče”

Bloch dokonce odhalil, že herní skript Metro Exodus je “větší než kombinace skriptů her Metro 2033 a Metro: Last Light , včetně všech DLC.” Hráči se tak mají opravdu nač těšit.

Přečti si  Nejnovější aktualizace pro Xbox Series X | S dělá rychlé obnovení ještě rychlejším

Nyní jen doufáme, že se původní herní prvky podaří 4A Games vyladit s novými mechanismy tak, aby si hra zachovala atmosféru a hratelnost předchozích dílů. 

Metro Exodus  vyjde v tomto roce pro PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno