Mezinárodní asociace vývojářů her dala na Twitteru jasně najevo svůj postoj ke spojování násilí ve hrách a reálném životě.

Americký prezident Donald Trump se setká s představiteli herních vývojářů a vydavatelů, aby diskutovali o záležitostech ohledně spojitosti násilí ve videohrách a jejich dopadu v reálném světě, jako jsou školní přestřelky.

Zatím není známo, kdo přesně se setkání zúčastní, ale ESA potvrdila, že bude jednou ze zástupců pozvaných stran.

Na druhou stranu jednou ze skupin, která se tohoto setkání zřejmě nezúčastní, je Mezinárodní asociace vývojářů her. IGDA se k celé situaci vyjádřila na Twitteru a opovrhuje celým tímto procesem. Asociace uvádí, že střelba a krev ve hrách rozhodně nemá žádnou spojitost s podobnými činy v reálném životě. Uvádí, že neexistuje žádná studie, která by tyto domněnky potvrzovala. Asociace dále uvádí, že mezi hráči jsou zastoupeni jak muži, tak ženy, všechny věkové skupiny, lékaři, právníci, učitelé studenti, rodiče i děti.

Asociace naprosto odmítá stát se obětním beránkem pro to, že vládní představitelé odmítají přijmout rozumná opatření a omezení držení střelných zbraní a snaží se jen oklamat veřejnost snahou spojit videohry s násilným chováním některých jedinců.

Přečti si  Sony momentálně vyvíjí přes 25 PS5 exkluzivit

Některé dřívější studie spojily násilné hry se zvýšenou agresivitou jedinců, ale neodpovídají na otázku, zda jsou hry spouštěčem nebo příznakem preexistující agresivní dispozice. Americká psychologická asociace také poznamenala určitou nejasnost v terminologii používané v mnoha studiích, ve zprávě z roku 2015 uvedla, že veškeré násilí je agresivita, “ale ne všichni agresoři jsou násilníci”.

A jak IGDA neoficiálně poznamenala, násilné videohry se hrají po celém světě, “ale jen my jsme unikátní v našem našem řešení problému se zbraněmi.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno