Virtuální muzeum Xboxu má zajímavý příběh, který jde do podrobností o době, kdy informace o původním Xboxu unikly ještě před jeho oficiálním odhalením.

Microsoft vstoupil na herní trh na přelomu století s původním Xboxem, který nedávno oslavil 20. výročí. Nyní, virtuální muzeum věnované historii značky odhalilo některé dosti zajímavé příběhy, z nichž jeden jde do detailů o době, když informace o výrobě a existenci konzole konzole unikly do médií dříve, než ji Microsoft oficiálně oznámil.

Next Gen Magazine se v té době obrátil na Xbox se žádostí o komentář k uniklé konzoli, kde představitelé společnosti lhali tisku, že nic takového ve vývoji není. Seamus Blackley z Xboxu řekl tisku, že v té době pracoval na API pro 3D FX grafické karty pro Windows, když ve skutečnosti samozřejmě vedl tým vytvářející Xbox.

Přečti si  Spisovatelka Deus Ex a Guardians of the Galaxy se připojuje k BioWare

Ne, člověče,“ vzpomíná Blackley, jak řekl tisku. “Nevím, o čem to mluvíš.” Co je Xbox? O čem to mluvíš? Jsem programový manažer pro zábavní grafiku pro Windows. Pracuji na rozhraních API pro grafické karty 3D FX pro Windows.’ [Jen jsem mu lhal.

Oslavy 20. výročí Xboxu byly poměrně bohaté, do knihovny zpětné kompatibility bylo přidáno více než 70 her a spousta her získala podporu FPS Boost. Při této příležitosti padl stín také na free-to-play multiplayer hry Halo Infinite.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno