Zpětná kompatibilita je v posledních letech jednou z hlavních funkcí konzolí Xbox a jak víme, tak tomu bude i v případě Xbox Series X/S.

Jason Ronald, ředitel pro správu programů společnosti Xbox, v rozhovoru s Inverse potvrdil, že tým pracuje na zpětné kompatibilitě her Xbox Series X a Series S od roku 2016, přičemž zachycuje výkonnost her na simulátoru čipu nové generace.

Na Xbox Series X a Series S pracujeme od roku 2016. Než jsme vůbec dostali čip , pořídili jsme zachycení výkonu stávajících her a spustili je na simulátoru čipu nové generace. To nám umožnilo identifikovat potenciální problémy v čipu ještě předtím, než byl vůbec vyroben. Testovali jsme s každou iterací, aby bylo zajištěno, že hry budou i nadále funkční. Pak jsme se podívali na to, jak vylepšit některé z těchto titulů. Odtud pocházejí techniky jako Auto HDR.

Jason Ronald také odhalil několik podrobností o procesu testování zpětné kompatibility Xbox Series X a Series S a potvrdil, že to u jedné trvá 16 až 24 hodin. Ředitel správy programů pro Xbox také potvrdil, že v budoucnu může do služby Xbox Game Pass přijít více originálních her pro Xbox a Xbox 360. Problém však mohou způsobit některé licence.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

Xbox Series X a Xbox Series S vychází 10. listopadu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno