Nabídka Microsoftu společnosti Sony zahrnuje možnost umístit hry Call of Duty na PlayStation Plus v ten samý den, jako na Game Pass.

Potenciál Microsoftu přeměnit Call of Duty na exkluzivní franšízu pro Xbox byl jednou z hlavních překážek pro regulační orgány, které zdržely navrhovanou akvizici Activision Blizzard za 69 miliard dolarů, a aby tyto obavy rozptýlila, podnikla společnost v posledních týdnech řadu kroků. Při mnoha příležitostech vyjádřila, že má v plánu zachovat Call of Duty multiplatformní, a také podepsala závazné smlouvy se společnostmi Nintendo a Nvidia, které umožní uvolnění franšízy pro jejich příslušné platformy po dobu nejméně příštích deseti let. S podobnou, zatím nepřijatou nabídkou přišel také Microsoft pro Sony.

Přečti si  Sezóna 2 The Last of Us od HBO bude mít premiéru ke konci roku 2024 nebo na začátku 2025

Nyní Microsoft podnikl další významný krok ve snaze přesvědčit britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA), že by dohoda měla dostat zelenou. Jak uvádí VGC, Microsoft ve své zprávě zveřejněné pro CMA uvádí, že pokud by akvizice Activision Blizzard měla zelenou, umožní Sony umístit hry Call of Duty na PlayStation Plus v den a datum na stejnou dobu, po jakou tam budou v Game Pass.

Jakákoli hra CoD v rámci multiherního předplatného od společnosti Microsoft je způsobilá k zahrnutí do předplatné služby Sony pro více her ve stejnou dobu a na stejnou dobu,“ píše Microsoft.

Sony však v reakci na to uvedlo, že nabídka nemusí být nutně ku prospěchu, a uvedla, že by mohla „komerčně zničit“ její model předplatného. Sony tvrdí, že Microsoft by měl sílu výrazně zvýšit ceny her Call of Duty, což by pak přimělo Sony zvýšit ceny své předplacené služby, nebo by Call of Duty do služby vůbec nezařadil.

Přečti si  Trailer Senua's Saga: Hellblade 2 představuje neuvěřitelnou animaci obličeje v reálném čase

CMA je připravena dospět ke konečnému rozhodnutí ohledně navrhované akvizice Activision Blizzard společností Microsoft do 26. dubna. Analytici v oboru Nick McKay a Michael Pachter z Wedbush Securities uvedli, že CMA ví, že má „ prohraný argument“ , když již dříve uvedla, že dohoda by mohla „ublížit hráčům“ a že jako taková bude pravděpodobně schválena.

Situaci kolem této akvizice nadále sledujeme.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno