Společnost Sony oficiálně poodhrnula roušku bezplatných her, o které mohou předplatitelé služby PlayStation Plus požádat v květnu 2024. Většinou se oznámení bezplatných her PlayStation Plus odehrává poslední středu předchozího měsíce, ale hry zdarma na květen 2024 byly výjimkou z pravidla.

Je sice pravda, že k oznámení her zdarma pro službu PS Plus dochází nejčastěji poslední středu předchozího měsíce, ale ve skutečnosti o tom, kdy jsou hry oznámeny, rozhoduje první úterý následujícího měsíce. První květnové úterý připadá na úterý 2. května, což znamená, že předplatitelé měli očekávat oznámení her zdarma pro službu PS Plus až ve středu 1. května, což se také stalo.

A tak někteří nedočkaví předplatitelé služby PS Plus museli čekat déle, než by se jim líbilo, ale už se dočkali. Od úterý 7. května mohou předplatitelé služby PS Plus získat hry EA Sports FC 24, Ghostrunner 2, Tunic a Destiny 2: Lightfall. Přidání hry Destiny 2: Lightfall je překvapením, protože hry zdarma v rámci služby PS Plus se obvykle skládají pouze ze tří her v daném měsíci. Bez ohledu na to se zdá být nabídka docela solidní a je pravděpodobné, že většina předplatitelů služby PS Plus bude s nabídkou spokojena.

  • EA Sports FC 24 (PS4/PS5)
Přečti si  Výpis pracovních nabídek pro PlayStation naznačuje, že se pracuje na mobilní herní platformě

  • Ghostrunner 2 (PS5)

  • Tunic (PS4/PS5)

  • Destiny 2: Lightfall (PS4/PS5)

Pro ty, kdo neznají hry zdarma pro PS Plus na květen 2024, je EA Sports FC 24 fotbalovou hrou a vlastně nejnovějším dílem série FIFA, jen bez této značky. Ghostrunner 2 je cyberpunková hra z pohledu první osoby, která vyšla v loňském roce a sklidila vesměs pozitivní recenze. Tunic je akční adventura inspirovaná hrou Zelda, která obsahuje i některé prvky podobné Souls hrám. A konečně Destiny 2: Lightfall je nejnovější rozšíření pro FPS/MMO od Bungie, které připravuje půdu pro nové rozšíření, jež má vyjít příští měsíc.

Letos je to již podruhé, co společnost Sony zařadila rozšíření Destiny 2 do nabídky PlayStation Plus. Jak si někteří možná vzpomenou, v rámci bezplatných her PS Plus na březen 2024 bylo zdarma rozdáno rozšíření Destiny 2: The Witch Queen. Hráči Destiny 2 se službou PlayStation Plus by tak neměli mít problém dohrát hru včas před datem vydání The Final Shape 4. června.

Přečti si  RECENZE: Senua’s Saga: Hellblade 2 - Dokonalá emoční jízda

Jak už bylo řečeno, hry zdarma pro službu PS Plus na květen 2024 budou k dispozici od úterý 7. května. Do té doby mají předplatitelé služby PlayStation Plus stále čas získat hry zdarma pro službu PS Plus na duben 2024.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno