Hra Alan Wake 2 se po svém loňském uvedení na trh dočkala širokého uznání kritiky a od začátku února se jí celosvětově prodalo přes 1,3 milionu kusů, čímž se stala dosud nejrychleji prodávanou hrou společnosti Remedy Entertainment. I přes solidní start se však zatím neprodalo tolik, aby hra začala generovat zisk.

Ve své nedávno zveřejněné čtvrtletní zprávě společnost Remedy odhalila, že Alan Wake 2 stále ještě plně nevrátil náklady na vývoj a marketing, což také znamená, že „ještě nevytvořil příjmy z licenčních poplatků“. Podle vývojářů se však survival hororovému titulu vrátila „značná“ část výše zmíněných nákladů a že jeho prodeje „pokračují s vysokou průměrnou cenou“. Mezitím také pokračují práce na chystaných placených rozšířeních hry.

Přečti si  Veterán studia Naughty Dog se vrací po čtyřech letech působících ve studiích The Initiative a Deviation Games

Alan Wake 2 je k dispozici na PS5, Xboxu řady X/S a PC. Někdy na jaře letošního roku do ní bude přidán také fotografický režim s bezplatnou aktualizací. Společnost Remedy Entertainment rovněž uvedla, že hodlá „rozvíjet a rozšiřovat“ obě série Control i Alan Wake a že chce pro obě hry „pravidelnější kadenci pokračování“.

1 komentář

  1. Digital only release mi vadí od začátku. Nakonec jsem je ale i tak podpořil a peníze si rozhodne zasloužili. Úžasná hra 9.5/10 ❤️.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno