Po více než deseti letech používání stejných bezpečnostních protokolů se konečně Wi-Fi dočkalo bezpečnostního upgradu, který již tak zoufale potřebuje. 

Wi-Fi Alliance, která řídí technologie Wi-Fi, oznámila oficiální vydání WPA3, což je nejnovější verze Wi-Fi Protected Access (WPA), technologie autentizace uživatelů pro připojení Wi-Fi.

Wi-Fi Alliance představuje Wi-Fi CERTIFIED WPA3, novou generaci zabezpečení Wi-Fi, která přináší nové možnosti pro zvýšení ochrany Wi-Fi v domácích a podnikových sítích,” uvedla aliance ve své tiskové zprávě.

WPA3 přidává nové funkce pro zjednodušení zabezpečení Wi-Fi, umožňují robustnější autentizaci a zvyšují kryptografickou sílu pro vysoce citlivé datové přenosy. Tato inovace přináší “odolnější autentizaci založenou na heslech, i když uživatelé vybírají hesla, která nesplňují typická doporučení složitosti,” uvedla aliance.

Tento nový standard je odolný proti útokům offline, kde útočník hádá heslo sítě tím, že zkusí několik hesel v rychlém sledu za sebou. Po několika neúspěšných pokusech omezujících dopad těchto útoků zablokuje služba WPA3 hrubou silou další autentizace. 

Přečti si  Vývojáři Returnal žádají hráče, aby vypnuli automatické aktualizace PS5, protože by mohlo dojít ke ztrátě postupu

Spoolečnost Qualcom již začala vyrábět čipy pro zařízení podporující WPA3. Očekává se, že všechna budoucí zařízení budou certifikována WPA3. Podporu pro upgrade již vyjádřily společnosti: Cisco, HP, Broadcom a Intel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno