Analytik Evan Wingren z Equity Research Analyst zaměřený na hry a eSports dostal zřejmě od EA velmi slušně zaplaceno, protože jinak se nedá vyložit si jeho slova ohledně aktuálního dění okolo Star Wars Battlefront II a EA jako takové.

Ten tvrdí, že celá situace vznikla zcela náhodou z přehnaných reakcí také díky spojení značek EA, Star Wars a společně s chybami v komunikaci se stalo to co se nyní odehrává.

Evan Wingren říká:

“Sledujeme negativní reakci na Star Wars Battlefront II, ze které může Electronic Arts, Take-Two a Activision Blizzard těžit. Spuštění Star Wars Battlefront II společností EA bylo špatné, přesto považujeme pozastavení mikrotransakcí jen za přechodné riziko. Hráči totiž nejsou příliš finančně zatíženi, ba naopak platí málo. Tato situace se stala perfektní příležitostí pro přehnané reakce na Redditu a dalších puristických herních webů, kterým se mikrotransakce nelibí, neboť celá situace zahrnuje značky EA a Star Wars.

Pokud se z odstupem podíváte na údaje, tak hodina obsahu videohry je stále jednou z nejlevnějších forem zábavy, která je k dispozici. Kvantitativní analýza ukazuje, že vydavatelé videoher skutečně účtují hráčům poměrně nízkou sazbu a pravděpodobně by měly zvýšit ceny svých her.

Pokud máte o Star Wars zájem a hrajete videohry v průměrné míře, tak i přes nepříjemnosti, které se kolem hry dějí, je daleko lepší vynechat film a hrát hru, abyste za své peníze získali co největší Star Wars zážitek “

Je pravda, že hry nabízí více zábavy, než film, ale nutno si uvědomit, že celá kauza není o cenách her, ale o pay2win loot boxech, které stojí na mikrotransakcích. Je špatné učit mladistvé za tyto bedny utrácet peníze s vidinou, že možná padne vybavení, které vás ve hře zvýhodní. Gambler se k bedně postaví také s vidinou, že mu padnou tři zvonky a zkouší to stále znova a to tam smí až od 18 let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno