Nintendo přidává na svůj seznam first-party studií kanadské studio Next Level Games.

Kanadské studio, které v posledních letech vyvinulo hry Luigi Mansion: Dark Moon, Luigi Mansion 3, a Metroid Prime: Federation Force bylo zakoupeno společností Nintendo. Zástupce ředitele a prezident společnosti Nintendo Shuntaro Furukawa zveřejnil oznámení týkající se akvizice na webových stránkách Nintendo.

Prohlášení objasňuje, že společnost „uzavřela dohodu o nabytí 100% zbývajících akcií společnosti Next Level Games Inc. a učinila z ní stoprocentní dceřinou společnost). Jak již bylo řečeno, vývojář měl v posledních letech důvěrný vztah se společností Nintendo, což se zdá, jako by se díky úspěchu Luigi’s Mansion: Dark Moon  a  Luigi’s Mansion 3 společnost rozhodla oficiálně studio zastřešit. Next Level dříve také vyvíjeli Super Mario Strikers, Mario Strikers Charged a  Punch-Out !!!

Podle společnosti Nintendo bylo o koupi vývojáře rozhodnuto poté, co akcionáři chtěli prodat své akcie. Furukawa ve svém prohlášení Nintendo uvádí: „Řada vlastníků a ředitelů nedávno zjistila, že je správný čas na prodej jejich akcií, a NLG proto začala zkoumat potenciální prodejní transakce. Dokončení akvizice bude sloužit k zajištění dostupnosti vývojových zdrojů NLG pro Nintendo, včetně vývojových odborných znalostí, a také usnadní očekávané zlepšení rychlosti a kvality vývoje umožněním užší komunikace a výměny zaměstnanců s vývojovým týmem Nintendo. “

Touto akvizicí se stalo Next Level Games sedmým first-party studiem společnosti Nintendo. Dohoda má být uzavřena 1. března.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno