Japonská společnost se připojuje k Microsoftu a ujišťuje, že nebude zvyšovat ceny hardwaru. Stalo se tak po regionálním zvýšení cen PS5 společnosti Sony.

Sony nedávno oznámilo, že zvýší ceny PS5 v řadě regionů, včetně Evropy, Velké Británie, Kanady, Japonska a dalších, a toto oznámení se předvídatelně ukázalo jako nepopulární. V důsledku toho se však ozvaly další společnosti, aby poskytly ujištění, že neplánují jít ve stopách Sony.

Nedávno Microsoft uvedl, že nemá v plánu zvyšovat ceny Xbox Series X a Xbox Series S. Nyní, v prohlášení pro Eurogamer, Nintendo potvrdilo totéž a uvedlo, že „nemá v plánu zvýšit obchodní cenu svého hardwaru“.

To znamená, že základní model Nintendo Switch, Nintendo Switch OLED a Nintendo Switch Lite, by se měly i nadále prodávat za současné ceny ve všech regionech, alespoň v dohledné budoucnosti.

Přečti si  Příští hra od Naughty Dog by mohla "redefinovat mainstreamové vnímání her", říká Neil Druckmann

Vzhledem k evidentní nepředvídatelnosti trhu v této fázi je uklidňující získat prohlášení od společnosti potvrzující, že v současné době neplánují žádné zvýšení cen. Pokud jde o Sony, analytik Ampere Piers Harding-Rolls řekl, že změny cen PS5 pravděpodobně nebudou mít velký dopad na celkové prodeje ani předobjednávky konzolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno