Podle YouTubera Brada Lynche, který našel nabídku na jihokorejské Národní agentuře pro výzkum rádia (RRA), je oficiální adaptér pro PlayStation VR2 pro PC od společnosti Sony Interactive Entertainment certifikován.

Od chvíle, kdy byla představena náhlavní souprava PlayStation VR2 se svými špičkovými možnostmi, se uživatelé PC nemohou dočkat, až najdou způsob, jak ji zprovoznit na své oblíbené platformě. V červnu 2023 vývojář stojící za ovladačem, který umožnil používání původní náhlavní soupravy PS VR na PC, prozradil, že kvůli konstrukci soupravy PS VR2 bude k jejímu zprovoznění zapotřebí další hardware. Nedlouho poté však tentýž vývojář problém s ověřováním hardwaru vyřešil a plně portoval sledování 6DOF.

K oficiální podpoře PlayStation VR2 na PC to však mělo daleko. Aby se tak stalo, musela by společnost Sony změnit svůj postoj, což se stalo letos v únoru. Koncem března nejnovější firmware náhlavní soupravy umožnil přístup i na PC, což naznačovalo přímé propojení. Nyní jsme obdrželi potvrzení, že k němu dojde prostřednictvím výše zmíněného oficiálního PC adaptéru.

Přečti si  Analytik tvrdí, že PlayStation v zářijové prezentace odhalí PS5 Pro

PlayStation VR 2 bylo uvedena na trh pro konzoli PlayStation 5 od společnosti Sony v únoru 2023.

Náhlavní souprava PlayStation VR2 od společnosti Sony měla co dokazovat, aby ospravedlnila cenu vyšší, než je cena základní konzole PlayStation 5, která je k jejímu provozu potřeba. Praktický test potvrdil, že takto by měla vypadat a hrát se next-gen virtuální realita se zážitkem, který se v oblasti HMD nepodobá ničemu jinému. Každý aspekt první PlayStation VR byl vylepšen (kromě režimu Cinematic Mode, který z velké části zůstal stejný), přičemž na pohodlí a designu se nešetřilo. Právě taková revoluce ve virtuální realitě může ukázat nejen zážitky, které jsou zábavné, ale také ty, které dokáží využít výkon konzole nové generace. S tím, jak budou do PlayStation VR2 přicházet nové zážitky, se může hodnota jen zlepšovat, ale počáteční cena vstupného může některé hráče přimět k tomu, aby si headset nejprve vyzkoušeli, než investují do něčeho v ceně druhého PlayStationu 5.

Navzdory skvělým recenzím jsou prodeje soupravy PS VR2 přinejmenším neuspokojivé. Společnost Sony dokonce musela pozastavit výrobu, zatímco čekala na vyprodání stávajícího počtu nevyřízených objednávek. Zjevně doufá, že otevření podpory pro PC prodeje zvýší, i když na to už může být pozdě. Dejte nám vědět, co si o tom myslíte v komentářích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno