Známé osobnosti, streameři, muzikanti či herci se sešli a spojili své síly na charitativním streamu PlayStationu. Společně vybrali 912.535 Kč na dobročinné účely.

Společnost Sony Interactive Entertainment (SIE) oznamuje, že se ve dnech 3. 12. 2019 – 4. 12. 2019 uskutečnil druhý ročník dobročinné akce PlayStation Charity stream, při které se vybralo 912.535 Kč ve prospěch o.p.s. Dejme dětem šanci. Oslavily se tak nejlepším možným způsobem 25. narozeniny značky PlayStation, neboť 3. 12. 1994 vyšel, nejdříve pro japonský trh, první model této konzole.

Před kamerou se s ovladačem v ruce objevilo mnoho známých osobností herního i neherního světa jako jsou Mikoláš Tuček, Pavel Mikeš alias Herdyn, velká část rapového vydavatelství Milion+, raper Ektor či herec Jakub Štáfek. Streamu naprosto dominoval streamer Vojtěch Fišar se svou početnou komunitou, díky které se v hlavním čase vybralo přes půl milionu korun.

Přečti si  Mass Effect Legendary Edition dostane velký Day One patch, který vylepší výkon

Celkově sledovalo stream více než 167 tisíc diváků. V jednu chvíli se jich u obrazovek počítačů, telefonů a dalších zařízení sešlo na 10 tisíc. Herní komunita opět ukázala, že se umí spojit a společně konat velké věci pro dobrou věc. Ředitelka o.p.s Dejme dětem šanci k tomu poznamenala: Já a celý tým DDŠ se nestačíme divit. Letošní charitativní stream ještě o více než 400 tisíc překonal ten loňský! Je neuvěřitelné, kolik peněz dokázala hráčská komunita vybrat na dobrou věc. Obrovský dík patří nejen dvěma top donátorům, ale každému, kdo se do streamu zapojil. Děkuji také Janu Vavříkovi z PlayStationu, který celý projekt vymyslel a zrealizoval. Vybrané peníze pomohou opět mnoha mladým lidem, které podporujeme.

Kompletní informace naleznete na PlayStation Charity stream.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Organizátoři rozešlou donátorům ceny v celkové hodnotě přes 100 tisíc korun. Těšit se mohou na konzoli PlayStation 4 Pro 500M, sběratelské edice her nebo digitální kódy využitelné v PlayStation® Store.

Jan Vavřík, PR manager PlayStation k tomu dodal: Těší nás, že můžeme být u toho, když se herní komunita spojí a vykoná tolik dobrého pro ostatní, kteří v životě neměli takové štěstí. Minulý rok se zrodila myšlenka a uskutečnil se první ročník, máme za sebou ještě úspěšnější ročník druhý a věříme, že i v roce 2020 se nám podaří projekt posunout znovu dál. Všem zúčastněným, od donátorů po hlavní aktéry, děkujeme!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno