Po zveřejnění výsledků za 3. čtvrtletí 2023, kdy společnost Sony oznámila nejnovější údaje o prodejích systému PlayStation 5, přinesl hovor k výsledkům zajímavé informace od vedoucích pracovníků společnosti Sony.

Jak si možná vzpomínáte, prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan má příští měsíc odejít do důchodu. Při této zprávě jsme se také dozvěděli, že společnost Sony dosadí provozního ředitele (COO) Hirokiho Totokiho do funkce předsedy SIE, aby pomohl s přechodem; od příštího měsíce se stane dočasným generálním ředitelem, zatímco společnost bude hledat nového generálního ředitele.

Totoki během hovoru hovořil o svých prvních zkušenostech ve funkci předsedy SIE a poukázal na některé nedostatky, kterých si všiml. Jak uvedl Takashi Mochizuki z agentury Bloomberg Japan, řekl:

Je to čtyři měsíce, co jsem se stal předsedou SIE. Velkým problémem SIE, který jsem zjistil, je, že ne vždy hluboce chápou, jak se jejich práce promítá do růstu, generování udržitelných zisků a vyšších marží pro jednotku jako celek.

Zdá se, že Totoki-san má na mysli něco konkrétního, co by mělo vést ke zvýšení marží (prostřednictvím uživatele Twitteru Genki): agresivnější multiplatformní plán, který má přinést obsah první strany PlayStation na PC.

V minulosti jsme chtěli konzoli zpopularizovat a hlavním cílem titulů 1. strany bylo zpopularizovat konzoli PlayStation. To je sice pravda, ale je v tom určitá synergie. Pokud tedy máte silný obsah první strany, a to nejen pro naši konzoli, ale i pro další platformy, jako jsou počítače, může se 1st party rozrůst o multiplatformní a to může pomoci zlepšit provozní zisk. Takže to je další, na čem chceme aktivně pracovat.

Osobně se domnívám, že existují příležitosti pro zlepšení marží, takže bych rád postupoval agresivně při zlepšování naší marživosti.

Společnost Sony již přešla k tomu, že na PC přenáší téměř veškerý svůj obsah pro PlayStation. Vydává je však s výrazným časovým odstupem: Horizon Forbidden West vychází příští měsíc, tedy více než dva roky po debutu původních verzí pro PS4 a PS5. Ještě před osmi měsíci Jim Ryan neochvějně tvrdil, že by se tato strategie neměla měnit.

Ryan už ale není ve vedení. Jak se uvádí v dnešní čtvrtletní finanční zprávě, společnost Sony si je vědoma postupného poklesu prodejů hardwaru PlayStation 5 od příštího fiskálního roku, kdy konzole vstoupí do druhé poloviny své životnosti. Portování first-party her ze dne na den na PC, nebo alespoň mnohem dříve než dosud, by mohlo být způsobem, jak rozšířit uživatelskou základnu, a tím i provozní zisk. Koneckonců úspěšné uvedení hry Helldivers 2 (včera bylo zaznamenáno nové maximum 203 tisíc souběžných uživatelů) dokazuje, že potenciál tu je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno