Karol Severin je vrchní analytik ze společnosti MIDiA Research, která se zabývá průzkumem trhu a tvrdí, že lidé si herní konzole nekupují kvůli jejich technickým parametrům.

“Lidé si nekupují konzole kvůli jejich specifikacím. Stejně jako u VR či jinde platí, že obsah je králem. Konzole se prodávají kvůli tomu, protože dovolují zákazníkům užít si herní katalog. Pokud toto nenaplní představy zákazníků, produkt nebude úspěšný. Xbox One X s tímto může mít problém.”

Vyplývá z toho, že hry, které vyjdou na Xbox One X musí v rámci generace fungovat také na předchozích verzích generace One, to znamená, že řada lidí si novou nadupanější konzoli, jen kvůli 4k a několika efektům navíc zkrátka nezakoupí. Ovšem je třeba si uvědomit, že něco podobného se tvrdilo i v případě PlayStationu 4 Pro, který má v současné době prodává 60 miliónů těchto konzolí a pomocí vznikající exkluzivity Spider-Mana se má počet prodávaných PS4 Pro navýšit až na 100 miliónů kusů.

Přečti si  Unikly první možné obrázky z Battlefieldu 6

Zcela jasné je, že Microsoftu schází podpora exkluzivních titulů právě pro Xbox One X, které by mohli prodeje konzole nastartovat a dramaticky zvýšit.

3 KOMENTÁŘE

 1. Já se rozhodl pro Xbox z několika důvodů.
  Klasické PC není pro mne (hodně cestuji a střídám několik zaměstnání, kde čas trávím tzv. čekáním na práci).
  Starý NTB se zahřívá, je hlučný, těžký a má jen patnáctipalcovou obrazovku.
  Pracuji celý den na PC, a tak mně tolik neláká představa večer zase sedět u stolu.
  Herní NTB (který bych chtěl) stojí cca 30k a víc.
  A na rozdíl od nového herního NTB (nebo PC) si můžu (poměrně dlouho) říkat, že mám nejvýkonnější stroj na světě. I když výkon procesu za moc nestojí (ve srovnání s PC je to jednooký král mezi slepýma).

  Ať přijdu, kam přijdu, je tam pracovní PC, internet i televize, takže klávesnici prakticky nepotřebuji.
  Nehraji strategie ani online FPS.

  Xbox mi tak prakticky nahradí notebook, malá velikost, skvělé chlazení, malá hlučnost a asi
  jsem zcela oblbnutý z PRkeců a prezentací- přijde mi prostě sexy.
  Co se týče nudného designu- viděl jsi na netu speciální edikce Xboxů- Minecraft nebo Assassin creed? Navíc máš možnost zakoupit si gamepad v barevné kombinaci dle svého přání (on line vybereš barvy, popřípadě potisk)
  Láká mně vyzkoušet Game pass, EA access.
  Od XOXu očekávám bezproblémové hraní ve full HD, tedy to, co sliboval původní Xbox před lety (na 4k60fps se*e bílý tesák).

  Jinak pro MS (na rozdíl od Sony) je zpětná kompatibilita důležitá (nebo jednoduše proveditelná), takže her excluzivně jen pro XOX bych se nebál.
  Samozřejmě, za rok, či dva bude Xbox One S značně dýchavičný, ale při ceně odpovídající průměrnému telefonu se není čemu divit.

  Každý hardware kupuj podle toho, co na něm chceš dělat.
  Takže udělej si pro a proti, zvaž, jestli chceš hrát raději u televize, s gamepadem, na cestách, jaký typ her a kde. Možností je spousta- jaký máš rozpočet ? (taky je možnost koupil levný Xbox one S + NTB). Chceš platit za online hraní?
  Kdybych chtěl ku*evsky šetřit, tak si koupím Xbox one S a pařím hry na Game Passu (150 kč/měsíc, nebo EA Access (99 kč/měsíc).

  Poslední věc: Většina debat s fandy do Playstationu končí obligátní frází: ale nemá excluzivky. Na druhou stranu MS udělal pod vedení Phila Spencera spostu práce a nasměřoval Xbox úplně někam jinak, než tomu bylo při uvedení klasického Xboxu one.
  Mně excluzivka Ratchet and Clanck skutečně na Xboxu chybí (narozdíl od Horizon, Uncharted), ale je to jen jedno z mála negativ, které XOX má.

  • Oslovení v první osobě je naprosto v pohodě a vítáme ho mnohem víc. Co s komentáře týče, tak je dobře, že Xbox One X vznikl, i to že je na trhu PS4 Pro. Podle mého názoru každý potřebuje konkurenci, která motivuje druhou stranu k lepší a tvrdší práci. Nový Xbox si jistě najde velkou spoustu kupujících, však už jen z důvodu, že se jedná o první laciný 4K přehrávač.
   Na světě je opravdu velká řada hráčů, kteří přijdou unaveni z práce a chtějí si pinknout pár fotbalových zápasů, nebo si zazávodit a nepotřebují řešit na čem.
   Je tu ale také další spousta hráčů, kteří milují hry a exkluzivní tituly Sony jsou pro ně něčím, co jinde nedostanou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno